5G
Обговорення

Найочевидніші речі в світі: небо блакитне, вода мокра, корови не літають, Україна – одна з найбільш відсталих країн в галузі інтернет-технологій. Одна тільки довга і болісна історія впровадження в нашій країні нормального 3G чого варта! З мережами четвертого покоління все пішло значно простіше, але навіть вони встигли застаріти, поки приживалися у нас. Сьогодні вже ведеться розробка 5G-мереж. Коли ж вони прийдуть в Україну?


Коли наша країна отримає 5G

В уряді вже неодноразово називали терміни, коли в нашій країні увійдуть в повноцінну експлуатацію мережі п’ятого покоління. Це 2022 рік. Можна, звісно, подумати, що це чергові гарні обіцянки, які ніхто не збирається виконувати. Однак перші експерименти з впровадження 5G-мереж вже ведуться. Постачальником цих послуг в Україні стане компанія Ericsson, що була колись відома своїми відмінними мобільними телефонами.

Наразі повноцінний інтернет п’ятого покоління запущений всього в декількох країнах. Це традиційно передові Японія, Корея і Катар, а також Монако і кілька американських штатів. До країн Західної Європи 5G прийде, швидше за все, в наступному році, а ось решті світу доведеться трохи почекати.

5G

Існують дуже оптимістичні прогнози, за якими наша країна зможе отримати 5G разом з розвиненими країнами Європи, в 2020. Однак, як би нам не хотілося цього, така обіцянка – очевидна утопія. Адже інфраструктуру для мереж необхідно спочатку розгорнути. І якщо в Японії і Кореї це не проблема, тому що там немає великих сільських територій, то для України це якраз дуже болюче питання.

Однією з головних проблем, через які в нас виникали проблеми з мережами третього і четвертого поколінь – розподіл частот в районі дев’ятисот мегагерц. За них буквально билися між собою оператори «великої трійки», через що процес поширення високошвидкісних мереж дуже сильно сповільнився.

5G

Для 5G ця біда неактуальна. Впроваджуючи стандарти п’ятого покоління, ми не змушені нікого наздоганяти в авральному режимі, поспішати нам немає куди. Тому можна сподіватися, що процес пройде швидко і без ускладнень. Операторам ніщо не заважає як слід протестувати обладнання і домовитися про розподіл частот заздалегідь. Чи зроблять вони це – то вже інше питання, але ми будемо все-таки сподіватися на краще і чекати заповітного 2022 року, щоб нарешті скористатися найшвидшим інтернетом у світі.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Redmi K30 не отримає Snapdragon 735, на борту буде MediaTek

В минуле

Стали известны сроки внедрения 5G в Украине

В майбутнє

Також буде цікаво