Статті

Історія Xiaomi Mi Band – найпопулярнішого фітнес-браслету в Україні

Вже кілька років поспіль Xiaomi є лідером українського ринку з продажу фітнес-трекерів, і це не дивно: з першої спроби їм вдалося створити один з кращих браслетів за співвідношенням ціни і можливостей, та й у народі цю марку люблять. Але як узагалі розвивалася ця лінійка? Що нового з’являлося у кожному наступному поколінні і з чого взагалі все починалося?


Початок історії

Перше покоління браслета з’явилося у 2014 році. Воно вже рахувало кроки, розпізнавало фази сну, сповіщало вібрацією про дзвінки та повідомлення, а також пропонувало на вибір кілька варіантів вправ. Свого дисплея у Mi Band ще не було, а його роль виконувало кілька кольорових індикаторів, по-справжньому, малоінформативних – майже всю інформацію доводилося дивитися у додатку. Але у цього була своя перевага: пристрій міг працювати від одного заряду цілий місяць!

Xiaomi Mi Band 1
Xiaomi Mi Band 1

Цей факт разом з вологозахистом і низькою ціною зробив гаджет дуже популярним, тому не дивно, що компанія вирішила продовжити його розвиток. Наступного року вона випустила оновлену версію на ім’я Mi Band 1S, яка відрізнялася наявністю датчика пульсу та міцнішим матеріалом ремінця.

Нарешті бачу

Глобальне оновлення відбулося лише 2016-го, коли на світ з’явилося друге покоління браслета. У ньому з’явився власний екран, який, незважаючи на свою примітивність, вже давав хоч якусь інформацію.

Xiaomi Mi Band 2
Xiaomi Mi Band 2

З нього ви могли дізнатися час, кількість пройдених кроків, пульс та факт надходження повідомлення. Час автономної роботи при цьому знизився незначно, десь із 30 до 20 днів. Але був у цієї моделі і недолік у вигляді масового браку: маленький OLED-дисплей вигоряв протягом декількох місяців, що виявлялося як падіння яскравості. Цей факт ще довго не давав спокою ненависникам Xiaomi.

Все більшає

У третьому поколінні, що вийшло в 2018 році, дисплей став настільки великим, що навчився показувати повідомлення та погоду, а всі інші показники стали ще інформативнішими.

Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3

Через повністю сенсорне управління нижня кнопка з ямочкою перетворилася на атавізм, і щоб хоч якось виправдати її наявність, фірма змінила роботу пульсометра: тепер, щоб виміряти пульс, необхідно було прикласти до неї палець. Незважаючи на це, браслет все ще був дешевим та функціональним, а значить і популярним.

Колір та NFC

А тим часом у Китаї збирали гроші на новий трекер Xiaomi Black Plus, який міг похвалитися не тільки кольоровим екраном, але й наявністю функції NFC для оплати проїзду.

Xiaomi Mi Band 4 NFC

Менш ніж через рік він знайшов нове життя у вигляді браслета Smart Band 4, який став продаватися в усьому світі. Крім кольорової матриці, у нього були й інші нововведення: можливість управління музикою, зменшене енергоспоживання та точніші датчики руху. А ось версія з NFC дісталася нам лише влітку 2020 року, але вже з повноцінною безконтактною оплатою через Mi Pay.

Mi Band 5, який вийшов приблизно в той же час, можна було б назвати прохідним, якби не одне «але»: в ньому нарешті з’явилася магнітна зарядка. Тепер, щоб зарядити пристрій, не потрібно було витягувати його ремінець, і це дуже зручно.

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

У ранніх поколіннях такі маніпуляції призводили до того, що браслет поступово розбовтувався і капсула починала випадати з нього. З решти покращень можна відзначити трохи збільшену діагональ екрану, можливість керувати затвором камери та більшу кількість активностей.

Безрамкова “революція”

Модель 2021 Mi Band 6 справила у своєму сегменті маленьку революцію. З конструкції остаточно зникла сенсорна кнопка, а матриця отримала «безрамкове» оформлення із заокругленими краями.

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

З апаратних функцій додали вимірювання рівня кисню в крові (актуально!) та дихальну зарядку, а деякі види тренувань стали розпізнаватись автоматично.

Недавно представлений Mi Band 7 став ще цікавішим. І без того великий екранчик помітно виріс в ширину і отримав функцію AlwaysOnDisplay, що дозволяє постійно відображати годинник та інші дані. Кількість режимів тренування збільшилася до 120 (проти 30, 11 та 6 у минулих поколіннях), а ємність батареї тепер становить 180 мАг проти 125 у Band 4-5-6.

Back to top button