Новини

Війна в Україні провокує дефіцит популярних продуктів: що може зникнути з полиць

Розкажемо, до чого призведе окупація південних регіонів України.

У Херсонській та Запорізькій області серйозні проблеми з постачанням овочів через окупацію. Це може спричинити суттєвий дефіцит деяких овочів.


Про це  розповів перший заступник міністра аграрної політики України Тарас Висоцький.

За його словами, у цей час йдеться про нестачу молодої цибулі, моркви та буряків. Але якщо говорити про річне споживання загалом, то суттєвої загрози дефіциту базових продуктів немає.

Картоплі буде достатньо для внутрішнього споживання. Цукрові буряки можна навіть експортувати. Щодо соняшникової олії, то тут теж не варто побоюватися, адже запасів вистачить на кілька років.

На кінець травня засіяно 90% того, що планували засіяти. Це приблизно 200 тисяч гектарів ярої пшениці, 1 мільйон гектарів ярого ячменю, 157 тисяч тонн вівса, 50 тисяч гектарів гречки та проса, а ще 4 мільйони гектарів соняшника.

Українські запаси зерна та овочі вивозять до Криму

Раніше депутат Херсонської облради Сергій Хлонь розповів, що рашисти грабують наших фермерів. Окупанти змушують людей продавати врожай за безцінь чи зовсім відбирають. Потім фури з нашими овочами везуть у бік Криму. На території України товари не пропускають.

Для вирішення питання можливого дефіциту овочів в цьому році доведеться збільшити постачання імпортної продукції. Це негативно вплине на ціни. Овочі будуть у кращому випадку вдвічі дорожчими порівняно з минулим роком.

Back to top button