Новини

Польща стане ще лояльнішою до українських біженців: там готують ряд змін

Від початку війни в сусідній Польщі оселилася більша частина українських біженців. В перші тижні це було понад мільйон осіб, щоправда зараз багато хто вже повернувся додому. Тих, хто зареєструвався, як тимчасово переміщена особа, отримав Pesel та право на роботу — близько 500 тисяч осіб. 100 тисяч з них вже знайшли роботу та поступово починають інтегруватися в тамтешнє суспільство. Влада Польщі хоче допомогти й всім іншим реалізуватися наскільки це можливо. Польський Уряд вже думає, як заохотити підприємців працевлаштовувати біженців, а останніх — вчити мову.


Українцям простіше буде працевлаштуватися та вивчити мову

Поляки вже розробили план, як організувати переселенців та допомогти кожному знайти роботу. По-перше, підприємців фінансово заохочуватимуть брати біженців на роботу. Ймовірно це будуть якісь компенсації, які бізнес зможе витрачати на зарплату або ж сплату податків. По-друге, спеціальні організації постійно моніторитимуть ринок праці та складатимуть переліки актуальних вакансій, які українці зможуть оперативно переглядати. Людям допомагатимуть переїхати в ті міста, де наразі є робота.

Щодо мови, то поляки планують створити масову та потужну програму для українців, щоб вже через короткий проміжок часу люди могли хоча б порозумітися з місцевими. На щастя, українська та польська в дечому схожі, тож вивчити її буде легше, ніж приміром англійську або німецьку.

Зараз в Польщі найбільший попит на кілька спеціальностей

Ті українці, які вже працевлаштувалися, а це здебільшого жінки, отримують в середньому по 23-24 тисячі гривень на місяць (без навичок та знання мови). Найчастіше це харчова промисловість та сфера обслуговування. Відносно легко знайти роботу можна й в сфері логістики. Але звісно ж набагато більше можливостей, та вищий рівень оплати в тих, хто хоча б трохи володіє мовою і має досвід.

Back to top button