Новини

Запрацював додаток, який “знає” все про всіх та допоможе українцям перевіряти підозрілих осіб

Ще донедавна українці, які бачили на вулиці, чи деінде підозрілих осіб, нічого не могли з цим зробити. Максимум повідомити у поліцію, мінімум запропонувати повторити слово “Паляниця”. Зараз з цим стало набагато простіше. В Україні запрацював додаток, який “знає” всю інформацію про кожного. Додаток називається “ТиХто” і його вже можна завантажити в Google Play та App Store. Застосунок створили команди YouControl та Artellence за підтримки кіберфахівців СБУ. З його допомогою хочуть якісніше та оперативніше виявляти ймовірних диверсантів та колаборантів. 


Як працює додаток?

Застосунок використовує інформацію, яка є у відкритих реєстрах. Водночас він не зберігає персональні дані людей, чи будь-яку інформацію про них. За допомогою додатку можна перевірити:

  1. Чи дійсний у людини паспорт, чи фото в паспорті відповідає дійсності та чи не є паспорт втраченим.
  2. Чи не перебуває особа у розшуку.
  3. Чи немає цієї особи у реєстрі терористів, чи не накладені на неї санкції РНБО.
  4. Чи включена особа до переліку воєнних терористів або бази “Миротворець”.
  5. Чи автомобіль підозрілої особи не перебуває у розшуку.

В СБУ повідомляють, що з допомогою такого застосунку поліції та теробороні буде набагато легше перевіряти підозрілих осіб на блок-постах, чи на вулиці під час комендантської години. Можуть користуватися додатком й звичайні громадяни, щоправда потрібно не забувати про власну безпеку та не вимагати у підозрілих осіб їхні особисті дані, якщо ви не впевнені, що зможете в разі прояву агресії фізично за себе постояти. Особливу увагу просять проявляти до підозрілих осіб біля укриттів, тих хто робить знімки чи фото цивільних або інфраструктурних об’єктів тощо.

Back to top button