Статті

Названо додатки, які “тормозять” практично кожний смартфон

З моменту появи операційної системи Android пройшло більше десяти років. За цей час вона сильно змінилася в кращу сторону, стала більш стабільною, отримала безліч додаткових можливостей, що розширюють її функціональність, а також обзавелася серйозним магазином додатків, в якому можна знайти програми на будь-який смак. Серед них багато справді крутих і незамінних програм, відмінних ігор і системних утиліт, але ще більше в Play Store програм, що приносять більше шкоди, ніж користі. Наприклад, багато користувачів Android через деякий час після покупки починають скаржитися, що їх смартфон почав безбожно гальмувати. І що правильно, мовляв, говорили подружки, друзі і батьки, треба було брати айфон і не паритися. Але справа-то не в поганому смартфоні, а в тому, що часто люди бездумно ставлять з Play Store,якщо, звичайно, він працює , що попало, в тому числі і програми, що уповільнюють роботу системи. Про них і поговоримо.

Додатки-очищувачі оперативної пам’яті

Таких програм для Android випущено безліч. Кожна з них пропонує в момент позбавити смартфон від гальм, зробивши його найшвидшим в світі. Звучить логічно: невеликий додаток сидить собі і вивільняє оперативну пам’ять з-під інших процесів. За фактом вони просто автоматично закривають за користувачем програму, яка «висить» в фоні. Для прикладу, відкриваємо умовний додаток Facebook, переглядаємо стрічку новин, а потім знову згортаємо програму, щоб комусь зателефонувати. Саму тут  і вступає в гру очищувач оперативної пам’яті, який вивільняє оперативку за допомогою закривання фонових програм. Через такі каруселі з закриванням, перезавантаженням і відкриванням одних і тих же додатків, батарея починає сідати ще швидше, адже для запуску і перезавантаження додатків теж потрібна енергія, яку акумулятор починає витрачати за примхою якоїсь програми, яка, виявляється, краще Android займається розподілом оперативної пам’яті.

Clean Master або будь-який інший додаток для очищення

Додатки для чищення смартфонів відмінно вміють чистити кеш, але його можна очистити і самостійно. Досить зайти в Налаштування> Місце> Кешовані дані. У діалозі про очищення кешованих даних слід погодитися, натиснувши Ok. Також можна почистити і кеш у окремих додатків. Йдемо в Настройки> Програми> Завантажені програми. На наступній сторінці натисніть «Очистити кеш».

Clean Master

Всі «додатки-автоочистники» часто витрачають багато енергії. Є й винятки, вбудовані в фірмові оболонки пристроїв, але їх не так багато. Якщо ж ви збираєтеся встановити сторонню програму – зайвий раз подумайте.

Facebook

Мало того, що у самій компанії зараз є серйозні проблеми різного роду, вона, схоже, не поспішає вирішувати і неприємні моменти, пов’язані з її мобільним додатком для Android, та й на iOS, до слова, ситуація не краща. Невелика на вигляд програмка жере акумулятор як не в себе, геть забуваючи про норми пристойності. Спробуйте залишити її в тлі на пару годин, а потім зверніть увагу на витрату акумулятора – зазвичай його можна подивитися у відповідному розділі налаштувань.

Facebook
Facebook

Дивно, як це одна-єдина програма для відображення соціальної мережі може споживати до третини ємності акумулятора за якісь кілька годин. Вся справа в тому, що додаток щось робить навіть у фоновому режимі, постійно обмінюючись з серверами даними і займаючись іншими темними справами.

Можливо, якщо ви користуєтеся соціальною мережею Марка Цукерберга, вам буде простіше обходитися її браузерної версією, попередньо видаливши додаток зі своїх гаджетів.

Програми для збереження енергії акумулятора

Як і наші «друзі-економщики» оперативки, програми, створені для збереження енергії акумулятора, здебільшого представляють собою звичайне непотрібне сміття, встановлювати яке на смартфон вкрай не рекомендується. Чому? Тому що майже всі вони – замасковані під корисну утиліту рекламні майданчики, створені для розміщення банерів. Щоб дійсно знизити енергоспоживання смартфона, необхідно знизити навантаження на операційну систему, яка, як ми вже говорили, залежить в тому числі і від запущених додатків. В тлі чи ні – справа десята. Але про фонові програми краще не забувати в першу чергу, вчасно їх закриваючи, якщо вони виявляться вам не потрібні в найближчі години.

Щоб дізнатися, на що саме витрачається заряд вашої батареї, зайдіть в настройки і ознайомтеся з даними, тапнувши на розділ «Акумулятор» або як там він у вас називається. Слідом відкриється табличка, наочно розкладаюча все по поличках: ось наш Facebok, він з’їв 25 відсотків акумулятора і продовжує цим займатися, ось Excel, який «проковтнув» ще 11 відсотків і так далі. З цього ж меню забороніть працювати в фоні найненажерливішим програмами – так ви дійсно зможете вплинути на тривалість роботи гаджета. Більш серйозні варіанти припускають активацію Root і більш глибокі настройки, але їх ми розглядати в рамках цієї статті не будемо.

Якщо ви знаєте ще якісь додатки, «з’їдають» батарею, пишіть про це в коментарях.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button