Новини

В Україні блокують банківські карти громадян без пояснень: що відбувається

Українські банки масово блокують карти під виглядом підозрілих операцій. Такі дії пояснюються посиленим фінансовим контролем та моніторингом. Одна з найчастіших причин блокування – транзакції на суму 5 тисяч гривень.


На спеціалізованому форумі “Мінфін” клієнт великого українського банку скаржиться на блокування картки без причини. На його картку зайшло 3 платежі на суму 5 тисяч гривень. Після чого картку заблокували. Служба підтримки банку посилається на підозрілість операції та правила фінансового моніторингу.

Закон України, що запобігає відмиванню грошей, передбачає посилений контроль за всіма операціями з готівкою.

Особливо ретельно контролюють анонімні перекази, тобто коли відправник не підтверджує особу під час операції. Наприклад, через термінал банку за один раз не можна надіслати більше 5 тисяч гривень без ідентифікації. Якщо надіслати кілька анонімних платежів, то банк вважатиме такі дії підозрілими та заблокує картку для з’ясування обставин.

Таким чином, посилений контроль поширюється на:

  • операції з готівкою;
  • операції на нетипові для клієнта суми або операції від 400 000 гривень;
  • операції, що здійснюються за участю громадських осіб, у тому числі політиків;
  • операції юридичних осіб та ФОПів, що відкрилися менше 3 місяців тому.

Також кожен банк може моніторити всі операції на свій розсуд та блокувати підозрілі операції.

Нагадаємо, що шахраї постійно вигадують нові схеми обману. Українців попереджають про фішингові сайти, які копіюють оригінальний дизайн сайту ПриватБанку. Жінка продавала іграшки через інтернет, і покупець скинув чек про оплату у вигляді посилання. Після того, як жінка перейшла за посиланням, побачила сайт, схожий на Приват24. Ввівши особисті дані для входу, жінка потрапила до свого особистого кабінету, але з її рахунку списалися всі гроші.

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button