Новини

Тарифи на комуналку злетять: чого чекати українцям у 2022 році

Вартість комунальних послуг вкотре зросте. Не зміниться лише тариф на електрику.


В 2022 році проведуть перерахунок тарифів на деякі комунальні послуги. Вартість блакитного палива та опалення помітно зросте, не зміняться лише тарифи на електрику.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства енергетики у відповідь на раніше опублікований консенсус-прогноз, який передбачав підвищення комуналки.

Однак у Міненерго повідомляють, що в прогноз неточний. У ньому всі значення усереднені виходячи з розрахунків експертів. Насправді прогнози можуть не виправдатися, оскільки вони не враховують цільові програми та дії влади.

Газ

Блакитне паливо у 2022 році подорожчає на 10-16%. Такими даними, поділився Кабінет міністрів. Подорожчання спровоковано підвищенням ціни на газ у світі. Зазначимо, що до травня 2022 року ціна на газ не зміняться, оскільки тарифи зафіксовані. Нагадаємо, що консенсус-прогноз передбачав підвищення цін на 20%.

Опалення

Ціна газу суттєво впливає на вартість опалення. Якщо собівартість блакитного палива становить близько 80%, то за тепло доведеться платити на 6% більше. Остаточна вартість відрізняється від регіону та постачальника. Тобто ціна буде індивідуальною. А ось консенсус-прогноз передбачав подорожчання опалення на 16%.

Вода

Кабінет Міністрів стверджує, що вода подорожчає на 8-14%. Остаточна вартість залежить від постачальника та буде індивідуальною. Прогнози експертів передбачали підвищення вартості води на 16%.

Борги за комунальні послуги

Через борги по комуналці українці можуть втратити житло. А між іншим послуги ЖКГ не оплачує половина населення. Це призвело до того, що влада вирішила карати громадян за несплату. Якщо сума боргу перевищить 120 тисяч гривень, то у людини можуть відібрати житло. Після виселення об’єкт нерухомості виставлять на продаж.

Нагадаємо, що на кінець листопада 2021 року тільки за природний газ та газорозподіл українці заборгували 23,1 мільярда гривень.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button