Новини

Курс валют різко змінюється: чи варто панікувати?

Вже кілька тижнів поспіль курс американської валюти коливається максимум в межах 5-10 копійок. До сьогодні він поступово зменшувався, а національна валюта зміцнювалася. Однак, сьогодні у всіх пунктах обміну спостерігалася дивна ситуація. Спочатку долар зменшився з 26,32 до 26,27 гривень, а потім різко зріс аж до 26,45 грн.


Для багатьох це стало несподіванкою. Не обійшлося й без ажіотажу. Дехто квапився купувати долари, вважаючи, що такі стрибки продовжуватимуться й надалі. Експерти розповіли, чого справді чекати від валютного курсу, та у якій валюті краще зберігати заощадження.

Є, як мінімум три причини чому трапився такий стрибок

Фахівці вже прокоментували подібне явище, і вважають що на це є мінімум три причини:

  • Експортери почали отримувати додаток на додану вартість. Як наслідок, їм стало не цікаво продавати валюту дешево (якщо це можна так назвати).
  • Масштабні імпортери енергоносіїв, наприклад, газу, одночасно за нього заплатили. Оскільки газ зріс у ціні, це викликало різкий попит на валюту, а відтак й її здорожчання.
  • Громадяни інших країн масово купували долари, використовуючи ті гроші, які вони отримали він погашених облігацій (мова про внутрішні позики).

І на завершення, Національний банк України вперше цієї осені вийшов на міжбанківський валютний ринок. Запропонувавши ціну у 26,45 грн за долар НБУ позбувся одразу 50 мільйонів доларів. Експерти заявляють, що зменшуватись ціна долара ймовірно вже не буде, однак і сильно рости теж. Зараз встановився оптимальний валютний курс, який швидше за все протримається у даному вигляді ще мінімум до початку зими. 

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button