Новини

Уряд встановив нову ціну на світло, вона діятиме ще пів року

Кабмін врешті підтримав нову систему тарифікації, запропоновану Міненерго.

Після довгих обговорень та низки пропозицій від Міністерства енергетики, урядовці все ж визначилися із тарифом на світло. Починаючи із 1 жовтня поточного року, й до 1 травня 2022 року українці платитимуть за кіловат електроенергії 1,44 грн. Така ставка буде актуальною для домогосподарств, що використовують не більше 250 кВт*год за місяць.


Постанова №859 щодо нового ПСО (положення про спецобов’язки) була прийнята Кабінетом міністрів 11 серпня. Згідно із нею електроенергія здешевшає на 24 коп. за кіловат для майже 80% населення країни. Однак для громадян, що споживають понад 250 кіловатів на місяць, ставка залишиться такою ж самою – 1,68 грн. Не зміниться тариф і для колективних споживачів та гуртожитків, які оплачують користування ресурсом за загальним лічильником.

Ще однією категорією споживачів, що буде платити за світло по-старому, є пожильці багатоквартирних будинків, у яких енергоресурс використовується на технічні потреби. Мова йде у першу чергу про освітлення територій загального користування, як то під’їзди, двори тощо. Не зміниться вартість електроенергії й для гаражних, садових та дачних кооперативів, що використовують ресурс для освітлення своїх територій, а також для роботи різноманітного обладнання.

Для колективних та індивідуальних споживачів, у яких встановлений двозонний лічильник, тарифікація буде здійснюватися наступним чином:

  • із 23 до 7 год – 0,5 тарифу;
  • решту часу – повний тариф.

У разі наявності трьохзонного лічильника, розрахунок буде вестися так:

  • з 8 до 11 год – 1,5 ставки;
  • з 20 до 22 год – 0,4 від тарифу;
  • з 23 до 7 год – повна ціна.

Чому ж в уряді вирішили впровадити новий тариф лише з 1 жовтня? Адже зміну ціни світла вже й так відкладали кілька разів. Цьому також є цілком логічне пояснення. Міністри увійшли в положення учасників ринку, даючи можливість енергопідприємствам і комунальникам провести необхідну підготовку до впровадження нових цін.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Back to top button