Які повідомлення варто видалити з смартфона негайно

Зараз на головній

Поговоримо про інформаційну безпеку. Іноді, коли в наших руках виявляється чийсь смартфон (попросять налаштувати), ми просто дивуємося кількості збережених повідомлень і чатів. Але ж всі ці збережені повідомлення в один прекрасний день можуть бути використані проти вас.


Ким? Звичайними шахраями, які можуть отримати доступ до повідомлень через який-небудь додаток.

Які SMS бажано відразу видаляти?

– Від банків.

Притому будь-які. Якщо в смартфон потрапить банківський вірус, то в першу чергу він буде аналізувати SMS – це дасть вірусу зрозуміти до якого банку ви підключені, щоб спробувати використовувати мобільний банк.

Подивилися баланс, отримали одноразовий код – видаліть повідомлення.

– Від сайтів, які вам шлють одноразові коди. Тут механіка роботи вірусів така сама.

– Будь-які повідомлення, що містять логіни і паролі. Тут зрозуміло з яких причин.

– Різні сервісні повідомлення від оператора (пропущений виклик, поповнення балансу, реклама. Причина тут проста – всі повідомлення групуються і утворюють чат і якщо їх накопичиться під 1000, то смартфон вже може пригальмовувати;

– Повідомлення, що містять будь-які персональні дані (ваші чи ні – неважливо);

За ідеєю, система SMS повідомлення вже морально застаріла. Хоча б тим, що немає можливості послати повідомлення, яке через 5 хвилин зникне.
Це було б дуже зручно для різних одноразових кодів від банків і сайтів. Поки не розуміємо, кому написати таку пропозицію, в якій «консорціум».

sms

Про месенджери

З месенджерами історія буде трохи цікавіше, хоча б в плані того, що вірусу дуже складно отримати доступ до листування в месенджері, однак якщо ви за свій смартфон впевнені, то є ще друга копія переписки, яка зберігається у тих людей, з ким ви спілкуєтеся.

У разі, якщо ви ведете якесь компрометуюче вас листування або ж листування містить особисті дані, то такий чат краще чистити.

Також попросити про це співрозмовника. Обговорили? Поговорили? Прийняли рішення? Можна зробити скріншоти важливих моментів, зберегти ці фотографії надійно, а сам чат видалити.

І обов’язково попросити зробити те ж саме у співрозмовника. А раптом він загубить телефон і листування може бути використана проти вас? До того ж, якщо раптом шахрай отримає доступ до листування, а там будуть порожні чати, то йому нема за що буде зачепитися. Також це правило працює і для соціальних мереж.

А то повідомлення:

– Займи 1000 до зарплати

Раз в тиждень стабільно приходять від зламаних друзів. Притому, коли друзі відновлюють анкету з’ясовується, що шахраї не пишуть всім підряд, а аналізують листування і пишуть в основному тим, з ким велася активна бесіда.

І суми також залежать від ступеня довіри (а це з’ясовується в листуванні).

PS. Краще видаляти відразу все листування. А важливі і потрібні повідомлення зберігати в архіві під паролем. Таким чином, навіть якщо вас зламають, то толку від цього буде мало.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей