Чи впливає на організм випромінювання смартфона і як захиститись від нього

Зараз на головній

Сьогодні кожна людина має мобільний телефон і практично кожен день користується мобільним зв’язком. Нас буквально оточують вишки і підсилювачі сигналу. Як вони впливають на організм людини? На дану тему було написано чимало статей, і всі експерти в один голос кажуть – впливають негативно.


Звичайно, не варто вірити в теорії змови, що вишки поширюють віруси. Однак хорошого в активному опромінюванні людського тіла теж мало.

Електромагнітні хвилі мобільного зв’язку

Будь-який мобільний зв’язок працює в певному частотному діапазоні і виробляє електромагнітні хвилі. Крім того, їх можна віднести до неіонізуючого випромінювання. Справа в тому, що ці хвилі набагато слабкіші, ніж рентгенівські промені або гамма-випромінювання, яке вільно проникає в живий організм, змінюючи при цьому ДНК.

Але навіть сучасні дослідження і вчені не можуть точно сказати, як саме впливають хвилі мобільного зв’язку на людину.

Варто враховувати, що ми живемо в світі, де всюди можна зустріти радіохвилі. Працюють радіостанції, міста пронизані ультракороткими хвилями. Навіть в наших будинках постійно йде випромінювання від мікрохвильових печей. Ризики від цих хвиль практично не вивчені, тому вчені не можуть точно відповісти на питання – чи може мобільний зв’язок викликати клітинні зміни або ракові пухлини.

Звичайно, є певні дослідження, де побічно припускають, що мобільний зв’язок, а також випромінювання від телефонів може збільшувати ризик розвитку ракових пухлин мозку та інших захворювань. Але точно вони не доводять такий негативний вплив.

До речі, радіохвилі при високій інтенсивності можуть піднімати температуру живої тканини. За аналогічним принципом працюють мікрохвильові печі. Але щоб таке нагрівання відбулося, потрібно використовувати надпотужні радіохвилі.

Смартфон

Як убезпечити себе

Якщо ви боїтеся сигналу мобільного зв’язку або вважаєте, що мобільний телефон може негативно впливати на здоров’я, то можна використовувати кілька принципів безпеки.

Як відомо, радіосигнал від мобільного телефону надходить до антени, яка знаходиться в корпусі. При цьому хвилі мають властивість втрачати сигнал та істотно слабшати в міру віддалення людини від пристрою. Найбільше опромінення відбувається під час розмови, коли телефон щільно прилягає до вуха.

Зменшити можливий негативний вплив дозволить функція гучного зв’язку і гарнітура. Використовуйте бездротові навушники для спілкування по смартфону або менше розмовляйте.

Крім того, сучасні виробники смартфонів вказують параметр SAR, який відповідає за рівень поглинання електромагнітної енергії людським тілом. Чим нижче показник, тим менш шкідливим є сам телефон.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей