Статті

Стало відомо, який технологічний гігант може монополізувати мережі 6G, вивівши на орбіту 10 000 супутників

Поява нових стандартів мобільного зв’язку вже не обіцяє якоїсь сенсації. Вище швидкість передачі даних, нижче затримка доставки пакетів, але чогось принципово нового не з’являється. Так було до шостого покоління мобільного зв’язку, яким зараз активно займаються в Китаї. За запевненням представників компанії Huawei, яка веде цей процес, наближається революція.


Мережі 6G будуть складатися не тільки з мобільних веж, а й супутників.

Однією з найбільш істотних відмінностей стандарту 6G буде робота пристроїв в терагерцевому (ТГц) діапазоні. Тільки він дозволить вийти на швидкості передачі даних вище Тбіт / сек і затримку нижче 1 мс. Але головне завдання полягає в тому, що до цих пір приймачів, здатних працювати на таких високих частотах на відстані хоча б кілька сотень метрів поки ще немає.

Саме це завдання покликаний вирішити китайський супутник, запущений на орбіту в минулому році. На ньому планується відпрацювати нову технологію і уточнити параметри майбутніх пристроїв. Але це тільки початок.

Запуск супутника був потрібен ще й для тестування революційно нової технології створення покриття для мобільних пристроїв у важкодоступних місцях.

У мережах 6G мобільні станції працюватимуть спільно з супутниками для створення покриття на максимально можливій території

Ще в 2019 році на конференції про перспективні засоби зв’язку представники Huawei заявляли, що покриття в мережах 6G буде створюватися як за допомогою звичних нам мобільних станцій, так і супутників. Для забезпечення цієї задумки за підрахунками потрібно вивести на орбіту не менше 10 000 супутників.

Для подальших тестів в липні 2021 року планується запуск ще двох супутників 6G, головне завдання яких якраз і полягає в перевірці працездатності цієї ідеї, а також оцінці необхідного числа супутників. Якщо тести пройдуть успішно, то до 2030 року світ зможе побачити першу гібридну бездротову мережу, яка поєднає супутниковий та мобільний зв’язок.

Враховуючи амбіції Huawei, ця компанія хоче зайняти лідируючі позиції в галузі телекомунікацій та в майбутньому пропонувати не тільки поставки обладнання, але і доступ до своєї мережі супутників. Хоча поки ще – це дуже віддалена перспектива.

Back to top button