Статті

Чим краще захистити свій iPhone, гідрогелевою плівкою чи 3D, 9H, 9D, 10D-склом?

З кожним новим поколінням iPhone Apple вдосконалює захист дисплея (не без участі Gorilla Glass), але власники iPhone все одно рік за роком продовжують купувати захисні скельця і плівки. Чому?

Та тому що навіть супер-міцне скло для захисту дисплея під назвою Ceramic Shield, яке Apple використовує в iPhone 12, може легко покритися подряпинами, якщо випадково покласти айфон з ключами, зачепити екран годинником і так далі. Не кажучи про те, що ніхто не дає 100-відсоткову гарантію, що заводське скло витримає падіння, наприклад, на плитку у ванній. Зараз вже захисні плівки та скло навчилися робити так, що вони майже непомітні на телефоні. Проте, розібратися в них не так просто: всі ці позначення 3D, 9H, 9D, 10D – далеко не всі знають, що саме за ними ховається.

Тепер ви точно зможете вибрати правильне захисне скло

Як вибрати захисне скло на айфон

Найпоширенішими є такі типи захисних стекол:

  • 2.5D. Проста пластикова накладка, яка захищає тільки плоску частину екрану. Якщо у iPhone похилі торці (як у всіх айфонів, починаючи з iPhone 6 і закінчуючи iPhone 11), вони залишаться незахищеними. Таких стекол багато, від зовсім бюджетних варіантів за 50 гривень до більш якісних на кшталт Ugreen.
  • Fullscreen. Скло з рамкою, яка закриває боковини екрану. Як правило, повністю повторює зовнішній вигляд екрану iPhone, тому в такому склі немає виїмок під динамік, камеру і т.д, тільки отвори або просто позначення.
  • 3D. Злегка зігнуте скло, повністю зливається з передньою панеллю і за рахунок цього залишається максимально непомітним. Буває повністю прозорим або з рамкою (як Fullscreen). Найдорожчий тип захисних стекол, але також найякісніший.

Що таке 9D-скло

Одним з різновидів 3D-скла є 9D. Так зазвичай позначають скло з максимальною прозорістю для більш реалістичної передачі кольорів і якості зображення. 9D складно відрізнити від звичайного 3D, поки не наклеїш його на телефон і не порівняєш з простим склом.

Особливістю 9D-скла є зменшена товщина, яка дозволяє покращити відгук екрану на торкання і зберегти його чутливість.

9D-скло має більше шарів, кращу передачу кольору і відгук сенсора.

І ніби цього мало, спритні виробники аксесуарів придумали скло 10D. Воно виготовляється із загартованого скла і має олеофобне покриття, яке захищає поверхню дисплея від появи слідів від пальців, бруду і пилу. По-суті це те саме скло 9D, але з більш просунутими характеристиками.

Що таке 9H-скло

Також серед специфікацій захисних стекол часто можна побачити позначення 9H, яке взагалі збиває всіх з пантелику. Так виробники позначають індекс твердості за шкалою Мосса. Скло з цим індексом володіє підвищеним рівнем міцності до подряпин і ударів. Крім того, воно досить легко клеїться і при правильній поклейці бульбашки взагалі не з’являються. Для цього в одному з шарів скла розміщують антистатичну мембрану з діоксиду кремнію.

9H-скло має підвищену стійкість до ударів і подряпин

Це основні типи стекол, на які варто орієнтуватися. Проблема в тому, що китайці зі своїм прагненням виділити свій товар серед інших почали придумувати позначення, які не мають нічого спільного з якимись особливими властивостями стекол: 999D, 9999D і тому подібні. Це просто маркетинговий хід, який, до речі, непогано працює. Особисто я завжди проходжу повз таких оголошень, оскільки навіть у відгуках до них часом пишуть, що різним покупцям надсилають різні скла. Вже давно замовляю скло від Baseus: на iPhone 11 Pro Max було таке, взагалі ніяких проблем. 3D-скло покриває весь екран і заокруглення, 9H (міцне) – все, що потрібно. Кілька разів телефон падав на асфальт і один раз вдома на ламінат, з’явилися кілька неглибоких подряпин.

Захисне скло Baseus для iPhone 11, iPhone XR і інших. Скло добре клеїться, з чохлом захист максимальний.

Коли знадобилося продавати айфон, зняв скло, і екран як новий. Це сильно підвищує вартість телефону на вторинному ринку.

Відгуки на це скло кажуть самі за себе

А на iPhone 12 ось недавно вирішив спробувати скло Ugreen і замовив таке. Можна купити відразу два скла (на випадок сильних падінь), а в комплекті йде спеціальна рамка, за допомогою якої можна рівно наклеїти захисне скло. Судячи з відгуків, взагалі бомба. Приїде, розповім, як воно.

Зовні це скло сподобалося мені більше всіх. Захисне скло Ugreen є для iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max і iPhone 12 mini.

Пам’ятайте, що жодне захисне скло не захистить внутрішні компоненти iPhone від пошкоджень. Екран може і залишиться цілим, але якщо удар виявиться серйозним, можуть постраждати комплектуючі всередині. Так що навмисно краш-тести краще не влаштовувати.

Що краще – скло чи гідрогелева плівка?

Ми детально розповідали про гідрогелеві плівках в окремій статті. Якщо коротко – у них є плюси на кшталт стійкості до відбитків, довговічності та простоти нанесення. У той самий час гідрогелева плівка часто залишає непокритою частину екрану і гірше захищає від ударів.

Проте, гідрогелевий плівку можна знайти дешевше 50 гривень, при цьому вона покриє не тільки дисплей, але і задню поверхню, в тому числі камеру. А ще можна замовити гідрогелеву плівку на бічні сторони айфона, щоб повністю захистити телефон від подряпин. Можете спробувати, знаємо багатьох користувачів, які перейшли зі звичайних стекол на гідрогелеві плівки.

Гідрогелева плівка є для будь-якого iPhone

Що стосується захисних стекол, на ноунеймові моделі краще не витрачати час. Це ті самі, які пишуть 99D, 999D, 9999D, 999999999D і так далі. По факту це дешеві звичайні 3D-скельця, які нічим не відрізняються від інших. Ви напевно стикалися з тим, що дешеве скло погано клеяться, при падінні часто розбивається вщент. З іншого боку, ціна питання 50-100 гривень, і, є невелика надія, що може пощастить. Але краще не витрачати час і гроші і відразу взяти хороше., наприклад, недорогі варіанти Belkin або Spigen.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button