Softnews

Цей додаток від Google зчитує всю інформацію з фотографій, чому ви досі ним не користуєтеся?

Часто в нашому житті бувають моменти, коли ми не можемо згадати чиєсь ім’я або назву предмета. Нерідкі випадки, коли потрібно швидко переписати або перекласти текст, знайти адресу будинку по одній лише фотографії. Все це – щоденні перепетії життя. Або записувати, або відкопувати інформацію в голові.

Компанія Google знайшла просте рішення проблеми, створивши додаток Об’єктив. Він здатен розпізнавати адреси, імена, назви, дії, людей і так далі, причому для цього йому потрібна одна лише фотографія. Як йому вдається це робити, і чому він дуже корисний у повсякденному житті розповімо в цій статті.

Принцип роботи Google об’єктива

Додаток здатний виконувати одразу кілька завдань: переводити і копіювати текст з паперу або екрана, шукати інформацію по фото, пошук домашнього завдання (для студентів незамінний), а також різних місць міста.

Для всіх завдань програмою використовується пошуковик Google: через нього вона знаходить схожість між оригіналом і виданими пошукачем запитами.

Наскільки добре працює софт?

Як приклад приведемо свої запити. У перший раз ми перевіряли можливості додатки на смартфоні iPhone XR від Apple, а другим гаджетом стали навушники Redmi AirDots від Xiaomi.

Два з двох, точне попадання! Навіть айфон в чохлі він легко розпізнав (природно через одинарну камеру), а з навушниками проблем і не було.

З веб-камерою софт теж не допустив промаху, точно визначивши модель, незважаючи на її чималий вік (вже більше 10-ти років).

Відмінне розпізнавання тексту

Перевірити софт на вміння розпізнавати текст вирішили на книзі Енренста Хемінгуея “Фієста” (“І сходить сонце”, обидві назви правильні).

Пошукова система моментально знайшла книгу всього за двома рядками (що не дивно). Більше цікаво те, що софт практично ідеально розпізнав текст для копіювання. Якщо потрібно швидко законспектувати якусь книгу або документ – Об’єктив допоможе.

Знайти місце – не проблема

Покопавшись в пам’яті смартфона, ми знайшли відмінний приклад для пошуку – фотографію вертолітної печери, розташованої в республіці Башкортостан. Фото, чесно кажучи, не найочевидніше, але і його софт переварив з великою охотою.

Все той же, що і в минулих прикладах: ідеальний збіг. Правда, з фотографіями засніжених вулиць і житлових будинків додаток поки справляється далеко не ідеально, як і з багатьма іншими міськими просторами.

Як користуватися додатком?

Інструкція по застосуванню проста: відкрив додаток – навів на предмет – сфоткав – отримав результат. Є можливість вибрати фото з галереї, тому шукати інформацію можна і по стороннім зображенням.

Програму можна завантажити в Play Маркеті, але зазвичай вона попередньо встановлюється разом з іншими сервісами від Google. Перевірте, може вона є і серед програм на вашому смартфоні.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button