Афера на OLX: Навіть айтішники стають жертвами шахраїв

Зараз на головній

Зазвичай інтернет-шахраї полюють за грошима, але часом зустрічаються і ті, хто хоче заволодіти товаром безкоштовно, адже на цьому потім можна ще й грошей заробити.


Зовсім нещодавно на такий вид шахрайства натрапив і відомий інтернет-підприємець Ілля Кенігштейн. Він ледве не потрапив на гачок, але вчасно встиг розпізнати цей обман, проте в цьому ділі допомогли й інші люди.

Історія починається…

Підприємець вирішив продати свій Mavic Mini. Ціна такого дрона починається від 400 доларів. З продавцем зв’язалась людина, яка повідомила, що хоче придбати дрон для АТО.

Все було узгоджено і тоді «Ярослав» запропонував прислати кур’єра, який забрав би покупку, але Кенігштейн повідомив, що відправить товар через таксі Uklon. Потім було домовлено, що оплата відбудеться на карту через термінал, і фото чека одразу буде вислане до продавця.

Так насправді і сталося, фото чека було надіслано через вайбер. Але дуже дивним був той факт, що Ілля не помітив підстави, адже тут достатньо просто поглянути на чек, щоб зрозуміти той момент з підробкою. І одразу відправився передавати дрон таксисту, але попросив зателефонувати до нього за 5 хвилин до того, коли відбудеться зустріч.

Одразу ж Ілля ж жінкою вирішили задзвонити на номер, який вказаний на квитанції і довідатись про платіж. Оператор повідомив що ризику жодного немає і все добре, але підстав вважати що це і був шахрай взагалі не було, оператор відмінно відіграв свою роль.

Місце зустрічі змінити не можна

А в цей же момент до таксиста почали один за одним надходити дзвінки, і покупець постійно змінював місце зустрічі. Це дуже схвилювало таксиста і той зателефонував до Іллі. Щоб розібратись в цій ситуації, підприємець попросив зачекати 5 хвилин, щоб вирішити всі питання. З цього моменту і покупець почав телефонувати постійно на телефон Іллі.

Під час такого тиску багато хто просто віддав би товар, аби скоріше закрити це питання, і це було б серйозною помилкою. Тепер настав час все вияснити точно. Відшукавши ще один номер на офіційному сайті IBox, вдалося встановити, що номери на сайті і на квитанції не збігаються. А зробивши черговий дзвінок, вдалося з’ясувати, що це було просте поповнення картки, яке виконувалося ще влітку 2018 року. Одразу все стало на свої місця, і вдалося вияснити, що це лише обман. Ілля одразу повідомив таксисту, щоб той повертався і не віддавав нікому передачу.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей