Microsoft раптово крупно оновила інтерфейс Windows 10

Зараз на головній

Microsoft випустила патч, який додає віджети для панелі задач Windows 10, причому напередодні виходу великого оновлення функціональності. Українцям нова можливість поки недоступна.


Віджети на панелі завдань

Microsoft почала розповсюдження оновлення операційної системи Windows 10, що додає нову функцію – меню з віджетами «Новини та інтереси» (News and Interests), яке розташовується на панелі завдань. Це, мабуть, найбільша зміна, що торкнулася даного елемента користувальницького інтерфейсу за останні роки, пише видання The Verge.

У згорнутому вигляді меню являє собою невеликий віджет поряд з областю повідомлень, який відображає поточну погоду в заданій користувачем локації. При відкритті меню, для чого по ньому потрібно клікнути мишею, перед користувачем постає персоналізована добірка різноманітного контенту. Судячи з опублікованих Microsoft скріншотів, це можуть бути останні новини, курси валют і котирування акцій, інформація про завантаженість доріг у обраному районі, розклад спортивних матчів і розширені відомості про погоду. Типи віджетів в меню і їх розташування можна налаштовувати вручну.

Новинам і статтям можна ставити «лайки», додавати в «вибране» – це в подальшому вплине на роботу алгоритмів, які формують персоналізовану стрічку – і відкривати повні версії в браузері. Постачальником контенту, який бачить користувач в «Новинах і інтересах», є мережа Microsoft News, яка отримує інформацію з понад 4,5 тис. джерел, відзначає The Verge. Відбором найбільш цікавих конкретному користувачеві матеріалів займається штучний інтелект Microsoft.

Віджет «Новини і інтереси» на панелі завдань

Якщо новий елемент інтерфейсу Windows 10 видасться непотрібним, його можна елементарно відключити або просто залишити без уваги – багато місця на панелі завдань він не займає.

Раптовий апдейт обмеженої доступності

Microsoft займалася тестуванням даного нововведення з січня 2021 р. Як зазначає The Verge, його впровадження в стабільну версію Windows 10 дещо дивує, з огляду на той факт, що вихід планового апдейта функціональності вже не за горами – зараз завершується тестування патча 21H1, який, імовірно, піде в реліз в травні 2021 р.

Діалогове вікно, що дозволяє вибрати цікаві теми для добірки новин та статей

Проте, нова функція доступна користувачам Windows 10 1909 і новіше, що встановили необов’язковий апдейт KB5001396.

Важливо також відзначити, що добірка матеріалів в «Новинах і інтересах» на даний момент доступна лише англійською мовою і в невеликій кількості країн. Це США, Великобританія, Канада, Австралія та Індія. Чи планується розширення цього переліку в майбутньому, не повідомляється.

Функція, яку неможливо видалити

В ході тестування оновлення журналісти Windows Latest виявили, що функція реалізована в компоненті Windows 10, який називається Windows Shell Experience (WSE).

WSE, зокрема, відповідає за відображення універсальних програм у віконному інтерфейсі і меню «Пуск», а також деякі візуальні ефекти панелі завдань.

Через це, за даними видання, встановлення оновлення з «Новинами і інтересами» обов’язково повинна бути ініційована користувачем. При цьому по тій самій причині після його установки повністю позбутися від нового компоненту не вийде.

Додаток News Bar

Це не перша спроба Microsoft впровадити в свою фірмову операційну систему персоналізовану стрічку новин, джерелом якої є Microsoft News. У квітні 2020 року корпорація випустила додаток News Bar, який призначений для відображення інформації про актуальні події безпосередньо на робочому столі Windows у вигляді стрічки, що біжить.

Програма News Bar на момент анонсу була доступна в магазині додатків Microsoft Store безкоштовно англійською та іспанською мовами.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,970Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей