В чому основне завдання мереж 5G і 6G

Зараз на головній

У світі існує нескінченна потреба в задоволенні постійно зростаючого попиту на більш швидке, якісне і надійне підключення до інтернету для підтримки як справжніх, так і майбутніх технологій. В результаті кожне нове покоління бездротових мереж пропонує набагато більше функцій, ніж їх попередники.


1G підключив перші мобільні телефони, 2G дозволив відправити перші SMS, 3G вивів користувачів мережі в інтернет, а 4G забезпечив швидкості, якими ми користуємося донині. В даний час весь світ переходить на мережу 5-го покоління, яка ще більше розширить можливості 4G.

Більшість країн тільки починають повсюдне розгортання мереж 5G для комерційного використання. У той же час, ключові гравці галузі вже заклали основи інтернету майбутнього, і її перспективи неймовірно привабливі.

Мережа 5G

Мережа 5-го покоління з’явилася в той час, коли мережі 4G майже досягли меж своїх можливостей. Різниця між 5G і її попередниками в тому, що в ній використовуються високочастотні міліметрові хвилі. Бездротові мережі працюють в діапазонах радіочастот в електромагнітному спектрі, а міліметрові хвилі – в частотах від 30 до 300 ГГц. Вони називаються міліметровими, тому що виробляються від довжин хвиль, які варіюються від 1 до 10 мм.

Бездротові мережі в даний час не використовують високочастотні міліметрові довжини хвиль, тому через незначне збільшення трафіку вони часто бувають перевантажені. Але 5G відкриває нову смугу, щоб полегшити рух.

5g

Привабливість 5G зводиться до трьох моментів:

  1. Неймовірна швидкість. За даними GSMA, 5G буде як мінімум в 10 разів швидше, ніж найшвидші мережі 4G, з піковою швидкістю передачі даних до 10 Гб / с. Цього достатньо, щоб завантажити фільм в форматі 4K HD менш ніж за 25 секунд.
  2. Низька затримка. Затримка – це час, який потрібен пристроям для підключення один до одного по бездротовій мережі. У кожній WiFi-мережі існує затримка між моментом виконання дії / запиту і отриманням відповіді пристроєм. Очікується, що мережа 5G скоротить її до 1 мс. Мілісекунда дорівнює 1/1000 секунди.
  3. Велика пропускна здатність. Пропускна здатність – це максимальний об’єм даних, переданих через інтернет-з’єднання за певний проміжок часу. Завдяки їй 5G може обробляти величезну кількість пристроїв в одній мережі.

Такий швидкий зв’язок відкриває неймовірні можливості. Найбільше від нього виграють нові технології, такі як автономний транспорт і доповнена реальність, для яких потрібна надзвичайно низька затримка. Зв’язок з хмарними платформами також стане швидше і простіше.

Але міліметрові хвилі мають свої недоліки – вони не можуть проходити крізь стіни та інші перешкоди, а також поглинаються рослинами і дощем. З цієї причини провайдерам мережі 5G доводиться встановлювати велику кількість веж мобільного зв’язку для роботи мережі, що є однією з причин, що перешкоджають її повсюдному розгортанню.

Мережа 6G

Як і 5G, яка була розроблена за роки до її впровадження на споживчому ринку, ряд компаній вже працюють над мережею 6-го покоління. За різними оцінками, 6G буде запущена в найближче десятиліття або близько того.

Ця мережа запропонує більш високі частоти, ще кращу пропускну здатність і набагато менші затримки. Очікується, що максимальна потужність 6G зможе підтримувати швидкість передачі даних до 1 Тбіт / с. Ця безпрецедентна можливість сприятиме розширенню інноваційних програм в епоху Інтернету речей (IoT).

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

$3000 за GeForce RTX 3080 Ti: цінники на відеокарти шокують

Нещодавно в мережі з’явилася інформація, що в ОАЕ вже продають відеокарту GeForce RTX 3080 Ti Suprim за завищеною ціною...

Більше схожих статей