Softnews

Українців атакують дивними повідомленнями в Instagram

Шахраї атакують українців, які користуються найпопулярнішою соціальною мережею Instagram. Новий метод шахрайства простий і підступний. Його суть полягає в тому, що прямо в внутрішній месенджер соціальної мережі, в Direct, приходять приватні повідомлення, які містять посилання на якийсь фішингових сайтів, який вимагає ввести пароль від сторінки в Instagram. Про це повідомили користувачі Facebook.

Новий метод шахрайства

Шахрайські повідомлення приходять з одного облікового запису, підписаного як Support, тим користувачам Інстаграма, які є власниками інтернет-магазинів і взагалі щось продають на своїх сторінках. Повідомлення звинувачують українців в тому, що вони нібито порушують авторські права, і сторінка з-за цього буде повністю заблокована. Оскаржити це рішення пропонується на так званому «сайті підтримки». Цей сайт схожий на офіційний, він пропонує ввести ім’я вашого облікового запису та пароль від нього. Зрозуміло, у вас його просто вкрадуть.

Приклади подібних повідомлень ви можете побачити тут, на скріншотах. Слід зазначити, що вони дійсно дуже схожі на офіційну розсилку Instagram. “Бюджет” шахрайської схеми досить великий.

Для того, щоб не попастися на дану прийом, слід пам’ятати, що команда Instagram пише тільки на електронну пошту користувачів, або ж зв’язується з допомогою повідомлень безпосередньо в соціальній мережі. Крім того, зверніть увагу, що розсилка робиться українською мовою. При цьому українська мова, як правило, не входить в список тих, на яких персонал соціальної мережі веде спілкування з користувачами, здебільшого це англійська або російська.

Також експерти просять власників бізнесу в інтернеті, які входять в першочергову цільову аудиторію шахраїв, звертати увагу на наявність у аккаунта спеціального офіційного підтвердження. Про це свідчить наявність галочки у фотографії облікового запису. Також ні в якому разі не слід вводити на будь-яких сторонніх ресурсах паролі від ваших акаунтів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button