Hardnews

Обираємо ідеальні бездротові навушники правильно: 7 факторів

Бездротові навушники-вкладиші – один з найпоширеніших типів Bluetooth-навушників, які зручні і компактні. Однак величезна кількість моделей може заплутати будь-якого користувача.

Розповідаємо про 7 головних чинників при виборі бездротових навушників-вкладишів, які допоможуть новачкам під час покупки.

Час автономної роботи

Автономна робота бездротових навушників обмежена. Якщо рівень заряду падає до нуля, їх необхідно поміщати назад в зарядний кейс. Залежно від моделі навушників, час автономної роботи різниться.

Наприклад, одні навушники можуть працювати без підзарядки 2,5 години, а інші – всі 8. Відрізняється і те, скільки годин автономної роботи додає заряджений кейс. Деякі з них в сукупності можуть пропрацювати 13 годин, деякі – більш 30.

Спосіб управління навушниками

Бездротові вкладиші відрізняються і за способом управління. Воно здійснюється або фізичними кнопками, які вбудовані в навушники, або з допомогою сенсорних кнопок і жестів. Деякі моделі підтримують обмежений список можливостей при управлінні, наприклад, тільки кнопки паузи і включення музики. Інші можуть значно більше: перемикати треки, повертатися в початок пісні, яка вже грає, змінювати гучність і т.д.

Вибір залежить тільки від бажання користувача. Якщо він не боїться заплутатися в численних функціях, а також не хоче кожен раз відкривати телефон, щоб перемкнути трек або додати гучність, вибирати потрібно серед моделей з великим списком жестів.

Якість звуку

Якість звуку в бездротових навушниках можна виміряти в конкретних характеристиках: частотному діапазоні, чутливості та опорі. Однак їх значення не гарантує, що звук вкладишів влаштує користувача: залежно від пріоритетного жанру музики одна і та сама модель навушників може звучати по-різному.

Крім того, великий список параметрів може більше заплутати, ніж допомогти. Єдиний вірний спосіб переконатися в тому, що улюблені пісні звучать добре – перевірка на практиці. У багатьох магазинах користувачам дозволено випробувати товар перед покупкою. В крайньому випадку можна спиратися на відгуки інших людей, особливо в рамках пріоритетного жанру (класика, джаз, рок і т.д.).

Функція шумозаглушення

Вкладиші слабо заглушають зовнішні шуми, якщо порівнювати з повнорозмірними навушниками. Цю проблему частково виправляє функція активного шумозаглушення.

Важливо знати, що на навушниках-вкладишах вона працює далеко не ідеально незалежно від моделі. Але якусь частину шумів ця функція може поглинути. Якщо проблема сторонніх звуків всерйоз хвилює користувача, варто звернути увагу на моделі, які підтримують активне шумозаглушення.

Аудіокодек

Аудіокодек – одна з найважливіших характеристик, яка впливає на якість звуку. Різні навушники підтримують різні кодеки, тому звук може кардинально змінюватися. Від цього залежить і час затримки між надходженням звуку в навушники і тим, що відбувається на екрані, що важливо для ігор і відеороликів.

Найпопулярнішими аудіокодеками є AAC і aptX. Важливо знати, що і телефон, і навушники повинні підтримувати обраний кодек, інакше його буде неможливо використовувати.

Особливості кейса

Кейс, як невід’ємна частина бездротових навушників-вкладишів, також потребує оцінки. При виборі варто спиратися на наступні його характеристики:

  • Розмір. Компактний кейс легко помістити в кишеню або відділення сумки. Але чим менше розмір кейса, тим менше розмір акумулятора в ньому, а значить і менше час автономної роботи.
  • Кришка. Вона повинна не надто туго відкриватися, але при цьому щільно прилягати. Якщо цього не буде, то при будь-якому необережному русі навушники можуть випасти з кейса.

Конструкція

Залежно від форми, навушники можуть погано триматися, випадати або доставляти сильний дискомфорт під час носіння. Перед покупкою бажано перевірити, як вкладиші відчуваються у вусі, чи щільно сидять. Якщо можливості приміряти немає, керуватися варто відгуками.

Підсумки

Перераховані фактори хоч і гідні уваги, але не гарантують того, що користувач залишиться задоволений покупкою. Багато що залежить від пріоритетів і особливостей власника (бажаний жанр музики, будова вушної раковини і т.д.), а також від сумісності телефону і навушників – на дешевому смартфоні навіть якісний гаджет може звучати погано. Перед покупкою рекомендуємо ознайомитися з відгуками інших людей, а в ідеалі – протестувати бажані навушники самостійно.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button