Softnews

Клієнтам «Нової пошти» приходять небезпечні віруси: як розпізнати підробку

Шахраї давно любили розсилати від імені «Нової Пошти» свої листи, за допомогою яких виманювали у користувачів корисну інформацію або ж просто примушували їх переслати їм гроші. Однак зараз вони, здається, перейшли всі межі. Тепер вони розсилають небезпечні віруси! Як же розпізнати таку підробку?

Чим небезпечні шахрайські посилки?

Українцям приходять листи від імені «Нової Пошти», зазвичай в них говориться, що на їх ім’я отримана якась посилка. Щоб дізнатися подробиці, пропонується перейти по посиланню. Після переходу за посиланням починається автоматичне скачування – на комп’ютер жертви завантажується архів з шкідливим програмним забезпеченням, відомим як Agent Tesla.

Agent Tesla – це вірус, який працює за принципом Стілера (викрадача інформації) і кейлоггера (keylogger), тобто програмного забезпечення, яке реєструє натиснення клавіш на клавіатурі і миші, рух курсора і так далі. Він є одним з новітніх троянів віддаленого доступу, відомих серед програмістів як «щури» по абревіатурі – RAT.

На даний момент вірус може робити скріншоти, збирати дані введення з клавіатури і отримувати облікові дані як за допомогою функції реєстрації натискань, так і безпосередньо. Він використовує дані, які збираються усіма популярними браузерами, такими як Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Outlook, IceDragon, FileZilla.

Як повідомляє CERT-UA, урядова команда комп’ютерного реагування, дані листи часто приходять на електронну пошту різних державних структур. Однак їх можуть відправляти і звичайним людям. Хто стоїть за атакою, поки що не ясно, це можуть бути як шпигуни, так і звичайні шахраї.

Що ж робити, якщо ви отримали такий лист? Пам’ятайте, що він не може вам зашкодити сам по собі, поки ви не перейдете по шкідливому ​​посиланню. Ніколи не переходьте ні по яких посиланнях, а якщо сумніваєтеся, чи прийшла вам посилка – уточніть в найближчому відділенні «Нової пошти» по телефону.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button