Статті

Хто і на чому може заробити мільйони в YouTube

Мільйонні перегляди перетворюються в грошові мільйони на рахунках успішних блогерів, не тільки закордонних, але й наших, українських. І це не завжди якісь знаменитості, а звичайні люди, і навіть діти. Так, за статистикою видання Forbes блогер Анастасія Радзинська заробила 18,5 мільйонів доларів за рік. Канал цієї дівчинки присвячений класичній дитячій тематиці. Вона займається іграми або домашніми справами і знімає це на відео, набираючи вражаючу кількість переглядів.

Зображення з відкритого джерела
Зображення з відкритого джерела

Зрозуміло, подивившись список лідерів-блогерів з їх заробітками, багато хто замислюється про те, як би наслідувати їхній приклад. Це реальна мотивація до дій, і немає нічого поганого в такому прагненні покращити своє матеріальне становище. Ніхто не забороняє заробляти тим способом, який подобається, включаючи блогінг.

Вирішивши себе спробувати в новій сфері, люди відкривають свої канали на YouTube, в Instagram, TikTok і т.д. Однак початківці блогери часто допускають купу помилок, і приблизно через місяць приходять до висновку, що таке заняття не для них, і нічого хорошого у них вийде.

Біда в тому, що грамотну інформацію по розкрутці свого каналу знайти в інтернеті майже неможливо. Початківцю блогеру, як правило, трапляється безліч непотрібних статей шаблонного змісту, які публікують люди, далекі від практики в цій галузі.

Зображення з відкритого джерела.

Далі початківець блогер натикається на сервіси накруток переглядів, думаючи, що знайшов вірний засіб для успіху. А ще є купа непотрібних курсів, які обіцяють довести число підписників до сотень тисяч з нуля. Знову таки, ці курси створені людьми, які самі, в кращому випадку, ледь набрали з десяток тисяч підписників, а в гіршому випадку – зовсім не мають власного каналу.

Типові помилки і помилки новачка

Характерний страх початківця відеоблогера – коли йому здається, що блогерством стали займатися буквально всі підряд, а тому всі тематики вже зайняті, і розкрутитися не вийде. Однак новачок в корені не розуміє механіку того, що відбувається.

Для наочності розглянемо приклад зі звичайного життя, коли ви купуєте автомобіль в одному з салонів свого міста. В цьому випадку конкуренти залишаються без прибутку, адже людина не буде купувати у всіх салонах по автомобілю, якщо йому потрібна тільки одна автівка. Тому отримають дохід не всі салони, а тільки один – той, у якому було придбано виріб.

Але зовсім по-іншому все працює в блогінгу, у тому числі на YouTube. Якщо людина цікавиться автомобільною тематикою, вона може зайти на кілька каналів з відповідним контентом і подивитися відео, і всі ці канали отримають дохід від перегляду.

Як бачите, ситуації в корені відрізняються. Зупинимося на найтиповіших помилкових думках новачків і на ряді питань, в яких варто розібратися.

Ваша тема вже зайнята

Якщо ви вважаєте, що обрана вами тема вже зайнята розкрученими блогерами – ви помиляєтеся. Якщо вам, наприклад, близька кулінарія, і ви хотіли б спробувати саме в цьому популярному напрямку – сміливо знімайте відео з яким-небудь цікавим рецептом. І якщо у якогось популярного блогера на аналогічний рецепт набралося мільйон переглядів, то цей самий мільйон людей може подивитися і ваш рецепт теж, а потім ще й інші відео на цю тему в інших блогерів. У медіа не може бути забита якась ніша, і завжди можна буде пропонувати глядачеві контент зі своєю версією рецептів, оглядів і т.д. Всі ніші абсолютно вільні.

Немає грошей на розкрутку каналу

Бюджет на рекламу – дуже важливе і серйозне питання, що постає перед новачком. Але на цю проблему краще подивитися трохи інакше: а чи потрібні гроші на розкрутку, і скільки необхідно вкладати в рекламу свого каналу, щоб збільшити кількість переглядів? Для цього спочатку слід зрозуміти, як працюють алгоритми YouTube.

Припустимо, у вас є 10 тисяч гривень на рекламу свого нового YouTube каналу. Ви вибрали популярного блогера в схожою тематикою і купили у нього одну рекламну інтеграцію. Купівля реклами не в схожій тематиці – це викидання грошей на вітер і знищення свого каналу за свій же рахунок. Блогер зробив вам класну рекламу, і на вас підписалося 1000 осіб – це середній результат за такі гроші.

Здавалося б, мета досягнута. Але ви повинні чітко розуміти, хто ж ці люди – це віддані підписники блогера, що рекламував ваш канал. Вони з готовністю прислухаються до порад свого кумира, і тільки тому підписалися на вас: мовляв, як-небудь потім подивлюся ролик.

Залишившись цілком задоволеним результатом з прибулими підписниками, ви випускаєте новий ролик. Однак бачите, що частина підписників починають відписуватися, а переглядів у вашого відео немає. Чому ж так відбувається?

Справа полягає в роботі алгоритмів YouTube. Коли ви публікуєте новий ролик, цей алгоритм розсилає повідомлення підписникам вашого каналу, вірніше їх частині. З вашої 1000 новоприбулих підписників повідомлення отримають приблизно 100. Якщо частина цих людей, припустимо, 40, перейде подивитися ваш ролик, це вже буде непоганий результат. Однак ці люди підписувалися на ваш канал виключно через рекламу свого блогера, і половина їх тут же відпишеться. Решта побіжно пробіжаться по вашому ролику і закриють його через кілька хвилин. Для YouTube це буде означати, що відео нецікаво вашій аудиторії. Але алгоритм дасть вам ще шанс, розсилаючи чергові 100 повідомлень.

Однак ефект буде той самий: половина людей відписується, а інша половина практично не дивиться ролик, не пише коментарів і не поширює його. Це відбувається протягом перших 10-15 хвилин після публікації ролика, і YouTube виносить свій вердикт щодо вашого відео: воно не здатне зацікавити глядача. А далі різко падають покази і перегляди вашого відео. YouTube вважає, що показувати його на широку аудиторію немає сенсу, якщо навіть ваші підписники його не дивляться.

Звідси можна зробити висновок, що купувати рекламу у блогерів немає сенсу. Якщо тематика блогера абсолютно інша, ви заплатите власні гроші за знищення вашого каналу в алгоритмах YouTube. Ситуація може не бути настільки сумною, якщо тематика буде схожою, а ви придумаєте якийсь креативний хід в рекламі типу розіграшу призів, або зробите колаборацію блогером, який вас пропіарить. Але у всьому цьому немає необхідності, особливо на початковому етапі, коли ви тільки зареєстрували канал. Адже якість новоприбулої аудиторії буде дуже низька.

Як ростуть ролики, набираючи мільйонну аудиторію на нових каналах?

Розглянемо роботу алгоритму YouTube ще на одному прикладі. Припустимо, ви новий блогер, і число підписників на вашому каналі становить 50 осіб. Знявши матеріал, ви натискаєте кнопку «Опублікувати», і алгоритм розсилає повідомлення вашим підписникам, вибравши з них близько 20 осіб. Ситуація схожа з тією, що розглядалася вище, але є істотна різниця: ці повідомлення отримають підписники, які усвідомлено підписалися на ваш канал, оскільки вважають його цікавим.

Відписок в такому разі не буде, що вже плюс для алгоритму YouTube. Велика частина з цих 20 чоловік подивляться повністю ваше відео, а деякі залишать коментарі або зроблять репост. Для алгоритму YouTube це виглядає непогано, і він розсилає наступну порцію повідомлень підписникам. Ефект буде аналогічним: непогана глибина перегляду ролика, є коментарі і репости. Далі YouTube робить покази вашого ролика вже на нову аудиторію, щоб зрозуміти, чи цікавий ваш матеріал іншим людям, які не знайомі з вашим каналом. На цьому етапі вже будуть відігравати суттєву роль обкладинка відео і назва ролика.

YouTube, наприклад, зробить 1000 показів в рекомендаціях, і близько 200-300 осіб клацнуть по ролику. Якась частина, допустимо, 80%, його дійсно переглядають, залишають коментарі і клацають «Поділитися». Це посприяє тому, що алгоритм буде робити покази вашого ролика на 10000 чоловік і більше, і цей процес піде далі за рахунок взаємодії та відгуку аудиторії. YouTube розуміє, що ваш контент подобається глядачам, і ця потужна медіамашина сама просуває ваш канал, виштовхуючи його вгору. Причому все це обійдеться вам абсолютно безкоштовно.

Звідси логічно випливає інше питання, яке хвилює початківців блогерів. Воно стосується створення контенту.

Як створювати відео, які сам YouTube буде просувати?

Вам слід зрозуміти, що саме просуває ваш ролик. Для YouTube важлива активність глядача за кількома критеріями:

· Утримання глядача – людина повинна зайти і дивитися ваш ролик якомога довше. Тут спочатку відіграють роль обкладинка і назва – вони повинні бути зрозумілими і чіткими. Вони повинні максимально відображати суть ролика і сприяти тому, щоб глядач натиснув і переглянув ваше відео. Клікбейт – це табу. Неприпустимо обдурювати глядача фейковими заголовками, коли обкладинка обіцяє один зміст, а в ролику розкривається зовсім інша тема. Розчарований глядач відчує себе обдуреним і відразу ж закриє ваше відео, а YouTube в результаті не буде рекомендувати такий ролик, забезпечивши йому повний провал.

· Коментарі від глядачів дуже важливі, причому вони повинні бути змістовними і довгими, і включати як мінімум 5 слів. Це потужно просуне ролик в пошуковій видачі. Блогер повинен постійно працювати над цим: спілкуватися зі своїми глядачами, просити їх залишати розгорнуту думку щодо теми ролика.

· Репости є ключовим фактором просування ваших роликів на широку аудиторію. Блогер повинен прагнути до того, щоб глядачі поділилися переглянутим відео з іншими людьми – відправляли ролик друзям в Telegram або WhatsApp, розміщували його у себе в соцмережах.

Початківцю блогеру слід критично аналізувати свої відео за цими критеріями з питанням: а чи все зроблено, щоб ці чинники спрацювали. Якщо ні, то в наступному відео необхідно це врахувати і виправити. Результат не змусить себе довго чекати.

Що саме знімати, де брати ідеї?

Подумайте, в якій сфері діяльності ви дуже добре розбираєтеся і змогли б із захопленням розповідати про це годинами своїм друзям і близьким. Якщо ж такого немає, то подумайте, щоб вам було цікаво вивчити. Можливо, ви хотіли б навчитися робити чудові фотографії з обробкою і ретушуванням, смачно готувати, шити, майструвати всілякі речі, і навіть робити ювелірні прикраси … Блогери, викладають подібні відео, набирають величезну кількість переглядів.

Зображення з відкритого джерела

У початківця блогера бувають труднощі з ідеями по матеріалу. Тоді ви, наприклад, можете вивчити тему, що цікавить з роликів будь-якого блогера, і почати повторювати за ним, привносячи в контент щось своє і щось нове. Вибір напрямків дуже широкий: на YouTube дуже популярні теми про автомобілі та їжу, можна оглядати новини чи фільми, кліпи і т.д. Ніш в медіасфері завжди величезна кількість, і вони не можуть бути зайняті – один і той самий глядач обирає відео багатьох авторів.

Дивіться, що пропонують аудиторії інші блогери, і створюйте свій контент краще і цікавіше, розкривши тему так, як ви вважаєте за потрібне. Якщо у вас немає хобі та захоплень – знайдіть їх, щоб рости в цій сфері разом зі своїми підписниками.

Якщо ви вирішили стати блогером і заробляти на цьому, доведеться, звичайно, докласти певних зусиль. Але не виключено, що саме ваші ролики наберуть мільйони переглядів, а вам принесуть солідний дохід.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button