Бізнес та акції

Monobank розповів, в яких випадках передає дані в податкову

Через буревій емоцій, викликаних повідомленням клієнта великого українського банку Monobank про те, що фінустанова передає дані про користувачів в податкову, представники організації зробили неприємну заяву. З’ясувалося, що «Монобанк» дійсно передає відомості про своїх клієнтів податковим інспекторам, проте в строго визначених законом випадках.

Все почалося з однієї людини, яка побачила, що її недавно відкрита картка «Монобанк» сама по собі була відображена в кабінеті платника податків на сайті Державної податкової служби. Він не передавав цих даних в ДПС, тому вирішив, що банк «зливає» відомості, не повідомляючи про це користувачеві. Своїми думками він поділився на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, де пост моментально підхопили інші учасники спільноти і почалася запекла дискусія в коментарях.

Через деякий час «до вечірки» приєднався представник банку. Він заявив, що «Монобанк», як і інші українські фінустанови, зобов’язаний надавати в податкову відомості про кожну відкриту картку платника податків (в даному випадку – ФОП), причому не тільки підприємницької, а й особистої. Однак банк повідомляє лише про факт відкриття рахунку, що стосується руху коштів по ній, то це до сих пір є таємницею для перевіряючих служб. Також фінустанови повідомляють податкову про те, що фізична особа помістила в банк депозит, більш того – розкриваються навіть відомості про тип валюти, а також суму, яка зберігається на заощадженні.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button