Статті

Стало відомо, що трапиться, якщо відправити смс чи подзвонити перебуваючи в літаку, що летить

Ви літали на літаку? Ймовірно, багато читачів, навіть якщо і не літали, хотіли б дізнатися: а що ж буде, якщо подзвонити або відправити смс прямо з борту літака під час польоту?

Хтось каже, що цього робити категорично не можна, а хтось каже, що спокійно так робив і кому вірити? З чого почалася заборона на використання мобільного зв’язку на літаках?

Заборона

У США в 1991 році виступили з пропозицією ввести заборону на використання мобільного зв’язку в літаках.

Тоді мобільний зв’язок тільки-тільки набирав обертів. Причиною такої заборони стали такі підстави: електроніка літака і мобільний зв’язок працює використовуючи радіодіапазони.

Таким чином мобільний зв’язок може вплинути на апаратуру літака і привести, навіть до його краху. Так вважалося у зв’язку з малим вивченням цього питання.

Однак, дослідження показують, що системи літаків захищені в значній мірі від впливу звичайних мобільних телефонів і вони не повинні впливати на їх роботу.

Зараз, така заборона діє в деяких країнах, а десь вона може діяти в залежності від авіакомпанії.

Що буде, якщо подзвонити або написати смс перебуваючи в літаку, що летить?

Якщо коротко, то все залежить від висоти польоту і місця, над яким ви летите.

У деяких місцях, де телефон зможе з’єднуватися з радіовежею і отримувати-передавати сигнал, можна буде спокійно розмовляти по телефону і відправляти смс.

Однак, якщо летіти посеред океану, то дзвінок або смс повідомлення по мобільному зв’язку ви навряд чи зможете здійснити.

Важливо пам’ятати, що використання телефонів та інших електронних пристроїв потрібно узгоджувати з авіаперевізником.

Так-так, деякі авіакомпанії забороняють або обмежують використання деяких електронних пристроїв.

режим польоту

Що кажуть ті хто літав на літаку?

До однієї статті знайшли безліч коментарів від людей які під час польоту брали або відправляли смс і здійснювали телефонні дзвінки.

Пунктуація і граматика збережені:

  • «Нісенітниця повна! Покажіть мені цього радіоінженера – двієчника)) Як я, тоді, відправив СМС над В’єтнамом з в’єтнамської мережі, летячи з Куала-Лумпура в Пекін?? І, до речі, отримав відповідь, до того як загубилася вишка. Скрін є, і посадковий десь теж валяється.»
  • «З особистого досвіду. Повертаючись з Домінікани отримував на телефон СМС про реєстрацію в мережах країн, над якими пролітав – Канада, Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія. Висота 10-11 кілометрів, швидкість 950 км / г. Над Канадою випадково виявив, що навігатор почав оновлювати карти. Так що сигнал є, поговорити навряд чи вдасться, а ось СМС відправити можна.»
  • «Січень 2019 року, рейс 1730 відтермінували в очікування через погану погоду, я з сестрою спокійно розмовляв по телефону, думаючи що вони приземлилися і вона мене розігрує.»

Офіційна інформація

На сайтах авіакомпаній є чіткі правила використання електронних пристроїв на борту літака.

Можна використовувати на всіх етапах польоту електронні пристрої, що не мають функції передачі даних такі як: GSM, Wi-Fi, Bluetooth.

Можна використовувати з обмеженнями електронні пристрої з функціями передачі даних. Тобто обов’язково включивши режим при якому будуть вимкнені GSM, Wi-Fi, Bluetooth. Це так званий «режим польоту».

У яких конкретно випадках вказано на сайті авіакомпанії. Також багато авіакомпаній надають свої платні послуги з надання інтернету і мобільного зв’язку.

Заборонено використання різного роду радіоприймачів, радіо пристроїв типу рацій і так далі.

Це пов’язано з побоюванням авіакомпанії, що ці прилади вплинуть на роботу бортових систем літака і можу привести до їх поломок і аварії.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button