Статті

Українцям розповіли, як можна стати боржником банку через банальну неуважність

Напевно, сьогодні в нашій країні не залишилося жодної людини, яка б не користувалася пластиковою карткою того чи іншого банку, а то й кількома.
Отримати її можна без жодних труднощів.


Потрібно лише прийти в банк, отримати карту, розписатися і можна займатися далі своїми справами. При оформленні вам обов’язково запропонують скористатися «найвигіднішою пропозицією, яке діє тільки сьогодні» і оформити кредитну карту, на всякий випадок. Вам обов’язково скажуть, що якщо нею не користуватися, то вона не активна і гроші не спишуться. Не знадобиться та й добре, а так на всякий випадок нехай буде.

Але іноді може статися таке, що ваша карта, незалежно від того, дебетова вона або кредитна, несподівано вжене вас в борги. Це відбувається в тих випадках, коли клієнт підписує договір, не вникаючи в умови видачі карти. Це стосується всіх карт, зарплатних, звичайних дебетових, але в першу чергу звичайно кредитних.
Розглянемо два конкретні приклади.

Кредитна карта

Якийсь клієнт одного досить відомого банку звернувся у відділення з приводу перевипуску своєї дебетової банківської карти, у якої вийшов термін. При отриманні йому запропонували оформити кредитну карту. Менеджер природно пояснив, що це абсолютно безкоштовно, і якщо кошти не знадобляться, то він просто не зніматиме їх з карти. Як і в більшості випадків сьогодні на карту встановлено пільговий період – 30 днів, протягом яких можна погасити заборгованість без відсотків. В результаті клієнт піддався на вмовляння і пішов з офісу вже з двома картами в кишені.

Минуло 8 місяців. Людина продовжує спокійно жити, ходити на роботу, займатися своїми справами. Кредитна карта лежить, десь вдома без потреби, і навіть не активована.

І раптом на телефон людини, яка нічого не підозрює, приходить SMS повідомлення, що у неї є протермінування платежу і з усіма пенями і штрафами сума боргу становить кілька тисяч гривень. Коли здивований клієнт звернувся в банк, то виявилося, що при підписанні договору він погодився на укладення договору страхування життя і здоров’я, а гроші за цю послугу списуються з кредитної картки.

В результаті його карта вже була активована банком, а з рахунку списана сума за послугу страхування. Відповідно нічого не підозрюючи клієнт виявився злісним неплатником.

Банк само собою ніякої провини за собою не визнає, але найгірше те, що навіть в суді вирішити це питання навряд чи вдасться. Як показує практика, в аналогічних випадках суди виносять рішення на користь банку, адже на договорі стоїть підпис клієнта і щось довести дуже складно.

Ось чому, перш ніж підписати договір з банком, необхідно ретельно прочитати його буквально з першого, до останнього рядка.

Дебетова карта

Про це теж писалося не раз, але все ж нагадаємо на недавньому конкретному прикладі. Жінка вирішила оформити нову карту для отримання пенсії, щоб потім не думати про це. До цього вона отримувала пенсію на карту платіжної системи Visa. Пенсію почали зараховувати на нову карту, але за звичкою жінка ще деякий час розплачувалася старою картою.

Оскільки оплата без проблем проходила, жінка думала, що гроші на карті є. Додатково на її карті стояв автоплатіж за комунальні послуги, інтернет та телефон. Коли баланс наблизився до нуля, жінка благополучно забула про стару карту.

Через кілька місяців їй подзвонили з банку і сказали про борг в розмірі 8 000 гривень. Виявилося, що до її старій карті був підключений овердрафт, тобто в разі вичерпання грошових коштів можна було піти в “мінус”, тобто банк фактично надав кредит. За 3 роки користування карткою жінка про це навіть не знала, оскільки жодного разу не доводила баланс своєї карти до нуля.

Таким чином, обов’язково перевірте, чи не підключені до вашої карті будь-які сюрпризи. Якщо у вас немає договору, то краще звернутися в банк і ознайомитися з усіма умовами. Обов’язково потрібно знати, на що здатні ваші банківські карти, щоб в один несподіваний момент не одержати неприємності.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button