Статті

Xiaomi в чорному списку: чи варто переживати українським власникам смартфонів?

xioami

Для тих хто не в курсі, незважаючи на те, що Дональд Трамп добуває останні дні в кріслі президента США, це не заважає йому здійснювати «гучні хлопки дверима» із завидною регулярністю.


З його «легкої руки» Xiaomi внесли в чорний список Міністерства оборони США (1237 Закон про національну безпеку), в якому вказані китайські компанії, підозрювані в шпигунстві на користь комуністичної партії Китаю. Багатьох українських власників смартфонів цього бренду новина не на жарт налякала. Давайте поглянемо, чи дійсно варто переживати?

Падіння акцій Xiaomi на тлі цього рішення

Якщо говорити зовсім коротко, то до 11 листопада 2021 року, всі американські інвестори, повинні будуть вивести всі вкладені кошти і розірвати всі контракти з компанією, яка до слова, залежить від іноземного капіталу куди більше ніж Huawei.

Але все не так погано!

По-перше, варто розуміти, що Huawei знаходиться в іншому, більш серйозному списку і спочатку потрапила туди зовсім не через смартфони, а через звинувачення у використанні спеціальних чіпів (для передачі даних Китаю) в їх телекомунікаційному обладнанні.

По-друге, офіційна заява глави Xiaomi, дає ясно зрозуміти, що його компанія не так сильно пов’язана з політичними силами Китаю і готова підлаштовуватися під «нові закони», щоб не втрачати ринок.

По-третє, навіть якщо припустити, що в кінці цього року, Xiaomi закриють доступ до Google сервісів, ми як користувачі нічого не втратимо.

На відміну від Huawei, серед користувачів Xiaomi куди більше розвинений «ринок» кастомних прошивок, установка яких ускладнюється (але частіше лякає новачків) тільки розблокуванням завантажувача.

Просто щоб ви розуміли. На цьому знімку перераховані кастомні прошивки тільки для одного смартфона Xiaomi.

Отже, навіть якщо ситуація буде розвиватися за найгіршим сценарієм, Xiaomi можуть просто зняти обмеження на установку, додати всього один пункт налаштувань і напівофіційно дозволити користувачам простіше, а головне швидше, встановлювати кастомні прошивки на свій смартфони.

По-четверте, що сталося коли Huawei зрозуміли що ситуація патова? Правильно! Вони стали концентруватися на ринках інших країн і якщо говорити конкретно про Україну, то ціни на їх смартфони істотно знизилися, а значить, таке рішення буде прийнято і Xiaomi.

Можливо майбутні ціни в роздробі нарешті зможуть зрівнятися з цінам на AliExpress

Ну і остання причина, по якій нам з вами переживати не варто, полягає в терміні поставленому для інвесторів, адже це всього лише дзвіночок, попередження і як мінімум до літа цього року, ніяких серйозних рухів чекати не варто.

До того ж новий президент США набагато більш лояльний до компаній з Піднебесної.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Бюджетний Xioami Poco F2 отримає флагманський Snapdragon 888

В минуле

Названо кращі розумні годинники за співвідношенням ціни та якості

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle