Статті

Як виявити, чи стежать за вами приховані камери

Технології стали менші і дешевші, тому можна легко встановлювати камери практично в будь-якому місці. Якщо просто озирнутися навколо і почати придивлятися, можна виявити приховані камери буквально всюди: на світлофорах, парковках і в магазинах. Якщо ви читаєте цей пост на смартфоні десь в кафе, за вами теж напевно стежать (трішки іронії – кафе… під час  карантину?).

Більшість камер встановлюється на абсолютно законних підставах. Вони допомагають забезпечити безпеку в громадських місцях і запобігти крадіжкам на підприємствах. Проблеми виникають, коли вони використовуються в “нечистоплотних” цілях, що відбувається досить часто – останнім часом на цю тему було чимало скандалів. Наприклад, сервіси оренди житла забороняють господарям встановлювати камери в квартирах, але вони постійно це роблять. Те ж саме стосується примірочних (магазини, як і раніше бояться злодіїв) та інших місць, де люди хочуть усамітнитись.

Камери замасковані під будильники, адаптери живлення, детектори диму, фоторамки та навіть пляшки з водою, більшість з них бездротові та працюють від батарей. Ці камери легко купити і вони зазвичай не вимагають особливих технічних навичок для встановлення.

Приховану камеру можна знайти не тільки професійним детектором – іноді досить просто уважності.

Отже, як все-таки виявити приховані камери? Камери маленькі і часто замасковані, тому в першу чергу потрібно озирнутися. Не кожен, який встановлює приховану камеру, робить це з розумом, і часто досить просто уважно оглянути приміщення. Ось контрольні ознаки наявності прихованої камери.

1. Провід в несподіваних місцях або дроти, які нікуди не ведуть

Хоча багато камер є бездротовими, нелогічна проводка допоможе знайти приховану камеру.

2. Палаючий індикатор камери

Звичайно, не всі камери підсвічуються при роботі, але якщо спочатку пристрій не задумався як прихований, то цілком можливо виявити його саме вічку, що світиться.

3. Невеликі отвори в стінах або інших місцях

Для того, щоб об’єктив камери міг стежити за тим, що відбувається в приміщенні, потрібен тільки невеличкий отвір. Деякі типи прихованих камер ховаються в нешкідливих об’єктах з невеликим отвором для камери.

4. Незвичайні об’єкти

Якщо ви перебуваєте в знайомому місці, пошукайте що-небудь нове або переставлені речі на інше місце.

5. Прослуховування

Деякі камери з чутливістю до руху видають м’яке клацання або дзижчання, коли вони включаються, якщо хтось проходить мимо. У досить шумному середовищі ви не зможете їх почути, але в місці, де можна вимкнути музику, телевізор та інші джерела звуку, реально почути активацію камери.

6. Відображення від лінзи

Якщо є така можливість, можна вимкнути світло і просканувати кімнату ліхтариком, щоб знайти відображення від лінзи об’єктива. У кожної камери є лінза, яка відбиває світло, незалежно від того, включена вона чи вимкнена. Потрібно шукати відблиск світла, що відбивається від сенсора камери.

Цей метод не є ідеальним, оскільки потрібно направити світло під правильним кутом, а іноді треба знаходитися досить близько до камери, щоб його помітити. Однак, якщо ви бачите відблиски там, де їх не повинно бути – в місцях, де немає дзеркал, скла або інших поверхонь, що відбивають, – можливо, це камера.

7. Спеціальні додатки

Для iOS і Android існують спеціальні програми-детектори, які не тільки швидко блимають ліхтариком, щоб можна було краще побачити відблиски, а й пропонують варіанти розміщення камер з найпопулярніших.

На жаль, перераховані вище методи не дають стовідсоткової гарантії, але це найбільш підручні засоби, для яких не потрібне спеціалізоване обладнання. Якщо ситуація складається так, що вам будь-що потрібно виявити спостереження в конкретному місці, купіть професійний детектор прихованих камер – такі прилади прості у використанні і більш ефективні. Професійні детектори або шукають відблиск від об’єктива за допомогою декількох ламп або лазерів, або радіосигнали від бездротової камери, а то і поєднують в собі обидві функції.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button