Як дізнатися що вас хочуть зламати і ви вже “на прицілі” у хакера

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Чим більше людей користуються інтернетом, тим пропорційно зростає і кількість зловмисників, які хотіли б щось отримати від користувачів.


У більшості випадків віруси і зломи мають масовий характер: ніхто не буде зламувати  звичайну людину. Хакери поширюють віруси, а потім вже вибірково дивляться, чим можна поживитися з жертви.

Публікація написана в ознайомлювально-попереджувальних цілях для новачків в інтернеті! Приблизно також було з нашим приятелем, якого намагалися зламати щоб отримати доступ до грошей.

Але, що якщо ви серйозна людина і у злісного хакера є завдання – зламати вас за будь-яку ціну. Таке буває у великих бізнесменів та інших серйозних людей, яких можна шантажувати, у яких є рахунки в банку з великими сумами.

Отже, що буде робити хакер? Ми не є хакерами, але є програмістами і прекрасно знаємо як працюють всі ці системи.

Мета у хакера одна: заволодіти вашим пристроєм – смартфоном або комп’ютером.

Як буде мислити хакер?

Якщо він знає вашу IP адресу, то спробує здійснити злом роутера. Йому може це вдасться з причин:

  • Ваша ip адреса біла і належить тільки вам;
  • Роутер не закритий від зовнішніх підключень;
  • Занадто простий пароль.

Методом перебору цілком ймовірно можна отримати повний доступ до роутера, а далі вже все залежить від налаштувань комп’ютера, брандмауера і типу мережі. Можливо йому вдасться отримати повний доступ до вашого ПК.

Але що якщо ip закритий або невідомий хакеру?

Зловмисник другим етапом підключить так звану соціальну інженерію. У нього є мета, щоб ви встановили якусь програму на смартфон або комп’ютер.

І він буде працювати безпосередньо з вами відправляючи вам посилання на програму (поштою, смс або через соц. мережі) або навіть може зателефонувати і під вигаданим приводом агітувати поставити що-небудь (наприклад дзвінок нібито з банку, мовляв потрібно терміново оновити додаток, а точніше завантажити новий).

Хакер обіцяв обнулити облікові записи

Якщо ви виявилися непробивним, у хакера є інша ідея – він починає діяти через ваших друзів і знайомих, які можуть бути присутніми у ваших контактах.

Їх зламати набагато вже простіше ніж вас. І вже через них можна спробувати втертися до вас в довіру, щоб ви встановили потрібну зловмисникові програму.

Також зловмисник може спробувати підібрати паролі до ваших акаунтів, правда надовго його не вистачить – майже всюди якщо ввести невірний пароль кілька разів неправильно, то акаунт блокується на якийсь час, а потім може взагалі блокуватися до введення коду з SMS (підтвердження власника).

Або ж спробувати технологію фішингу – коли вам приходить лист, наприклад з соціальної мережі, ви вводите логін і пароль на схожому сайті і ваші дані тут же потрапляють в руки зловмисникам.

Висновок: щоб знизити ризик злому не варто ставити собі будь-які програми (додатки) інформація про яких вам прийшла за допомогою телефонного дзвінка або смс, не вводити свій логін і пароль на сумнівних сайтах (перевіряти ретельно адресу) і не піддаватися на провокації від своїх знайомих, які можливо вже піддані злому.

Будьте уважні, якщо подібні запити надходять до вас, то можливо ви вже на мушці у хакера!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названа причина резкого подорожания интернета в Украине

Интернет в нашей стране может резко подорожать, прогнозирует Александр Федиенко, глава комитета цифровой и смарт-инфраструктуры Верховной рады Украины. Какой...

Більше схожих статей