Статті

Стало відомо, коли смартфон наносить більше шкоди організму людини

Будь-який сучасний смартфон може передавати дані не тільки через мобільну мережу, а й через Wi-Fi. Ці технології істотно відрізняються не тільки по організації мережі та протоколам, а й максимально допустимими потужностями передавачів. Покажемо вам результати вимірів щільності потоку енергії (ЩПЕ) від смартфона при передачі даних через Wi-Fi і в мобільній мережі.

Вимірювати ми будемо за допомогою детектора електромагнітного випромінювання. Нагадаємо, що для частотного діапазону, в якому працюють мережі мобільного зв’язку та Wi-Fi українське законодавство нормує щільність потоку енергії (ЩПЕ), яка в житлових приміщеннях не повинна перевищувати 10 мкВт / см2. Це верхній рядок нашого детектора (цифри червоного кольору):

 

Верхній рядок нашого детектора показує силу електромагнітного випромінювання від Wi-Fi і мобільних мереж

На момент написання статті у нас виявилися в розпорядженні два смартфона: Galaxy A10 і Honor 10i. У них встановлені СІМ різних операторів. Саме на них ми і будемо ставити експеримент.

Мережа

Отже, почнемо з вимірів коли смартфон передає дані через мобільну мережу. Для чистоти експерименту у всіх тестах будемо вимірювати ЩПЕ в момент перевірки швидкості через SPEEDTEST в UL і DL. Ось такі дані показав нам Samsung Galaxy A10:

Мережа. Samsung Galaxy A10

Тепер робимо аналогічне вимірювання на смартфоні Honor 10i:

Мережа. Honor 10i

Як ми бачимо, значення в обох випадках приблизно схожі. При завантаженні даних від мобільної станції 40-50 мкВт / см2, а при відправці (віддачі) даних в мережу 80-95 мкВт / см2.

Незважаючи на те, що цифри значно перевищують норматив 10 мкВт / см2 це лише пікові значення, що досягаються при максимальній швидкості та в короткостроковий час.

Wi-Fi

Тепер зробимо аналогічні тести в мережі Wi-Fi. Почнемо також з Samsung Galaxy A10:

Wi-Fi. Galaxy A10

На другому піддослідному смартфоні – Honor 10i отримуємо наступні цифри:

Wi-Fi. Honor 10i

При передачі даних в мережі Wi-Fi на обох смартфонах ми отримуємо схожі цифри. DL: 10-12 UL: 50-55 мкВт / см2.

Тобто в мережі Wi-Fi смартфон випромінює приблизно в 2 рази менш інтенсивно, ніж у мережі 4G.

Пояснення

Таку істотну різницю у вимірах дуже легко пояснити. У мережах 3G і 4G максимально дозволена випромінювана потужність становить 0,25 мВт. А в мережі Wi-Fi від 0,06 до 0,1 мВт, тобто приблизно в 2-3 рази менше, ніж в мережі. Саме таку різницю ми і зафіксували за допомогою детектора.

Варто пам’ятати, що використовувати мережу передачі даних визнано безпечно і зазначені вище максимальні потужності випромінювання дозволені не тільки українськими, але і європейськими законами.

Проте, якщо підходити строго, то в мережі Wi-Fi смартфон випромінює в 2 рази менше, ніж в мережі. Це не останній експеримент. У планах ще багато порівняльних тестів і вимірів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button