Статті

Названо три основних правила, як уберегтись від телефонних шахраїв

За останні 2 роки в Україні значно збільшилася кількість телефонних шахраїв. Такі дані правоохоронних органів. Потрібно знати, як уберегти від зловмисників свої кошти і нерви.

Жодних особистих даних

Якщо сторонні дізнаються якісь з реквізитів вашої карти окремо, турбуватися не варто. Це стосується тих випадків, коли зловмисникам стане відомий або номер вашої картки, або термін дії, або ім’я і прізвище.

Окремо вони не дають можливості зробити яку-небудь операцію з вашою карткою. Виняток становить ПІН-код картки та її CVC / CVV-код.

Ці дані повинні зберігатися строго конфіденційно. Тому, коли у вас крім номера карти просять код CVC / CVV, щоб перевести вам гроші, очевидно, що це шахраї.

Часто зловмисники намагаються дізнатися код з смс-повідомлення банку. У такому випадку потрібно пам’ятати, що разом з ним завжди приходить формулювання «нікому не повідомляйте цей код, навіть співробітнику банку».

Незважаючи на попередження, шахраям іноді вдається вмовити довірливих громадян повідомити їм ці дані. Наприклад, обіцяють великий виграш.

Бувають винятки, коли код з смс можна повідомити співробітнику банку. Якщо ви особисто перебуваєте в відділенні і робите якісь операції, вам прийде повідомлення з уточненням, що цей код потрібно повідомити працівнику банку.

Перевіряйте інформацію

Не довіряйте нікому з незнайомців, тих, хто вам пише або телефонує, що б вони вам не пропонували.

Якщо вам телефонують і називаються працівником Пенсійного фонду і повідомляють, що він вам повинен перерахувати субсидію чи іншу соціальну виплату, то закінчіть розмову і зробіть дзвінок на офіційну гарячу лінію названої установи.

Дуже часто шахраї представляються співробітниками служби безпеки вашого банку. Вони стверджують, що їм терміново потрібно зробити якісь дії з вашим рахунком, інакше з нього будуть зняті всі кошти. Як би вас не намагалися налякати можливою втратою грошей, все одно перервіть розмову і зв’яжіться зі співробітником вашого банку для уточнення інформації.

Не поспішайте

Ніколи не робіть ніяких поспішних дій. Більшість схем зловмисників спеціально розраховані на те, щоб викликати у вас паніку і сумніви. Тому вони різними способами чинять психологічний тиск.

Що б вам ні повідомили чи не написали невідомі особи, постарайтеся заспокоїтися, зв’язатися безпосередньо з потрібною людиною або організацією і уточнити інформацію у них.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button