Статті

Чистимо екран ноутбука: як навести блиск та не зашкодити пристрою

Користувачі ноутбуків знають, наскільки швидко і легко брудниться екран. Чи то сенсорний пристрій типу 2-в-1 або традиційний розкладний девайс, на ньому завжди буде безліч пилу, різних крапок і відбитків пальців. Погодьтеся, що це досить-таки дратівливо?

Головна проблема полягає в тому, що ви не можете просто стерти все це в одну мить. В одних випадках потрібно використовувати серветку з мікрофібри, а в інших доведеться застосувати більш ретельне очищення.

У даній статті ми надамо декілька порад по догляду за ноутбуком, які допоможуть швидко очистити дисплей пристрою без нанесення йому пошкоджень.

Для пилу: серветка з мікрофібри

Люди, які носять окуляри або мають фотоапарат, напевно знайомі з мікрофіброю, оскільки серветка з такого матеріалу – кращий спосіб очистити об’єктив камери або лінзи окулярів.

Вони призначені для видалення пилу і сміття без будь-яких ушкоджень тендітних поверхонь (яким і є дисплей вашого ноутбука).

Попередження: ні в якому разі не використовуйте паперові рушники або серветки. Вони дуже грубі для дисплеїв і можуть подряпати екран.

Крок 1. Вимкніть ноутбук. Це не тільки безпечніше, але і полегшить процес очищення: побачити пил на вимкненому екрані набагато легше.

Крок 2. Обережно протріть дисплей серветкою з мікрофібри в одному напрямку (при цьому не притискайте її занадто сильно). Не потрібно розтирати або виконувати кругові рухи, оскільки це може пошкодити дисплей або просто розмазати пил.

Крок 3. Продовжуйте протирати дисплей, поки він повністю не очиститься.

А як щодо звичайної ганчірки? Це також досить-таки безпечний спосіб видалення пилу, якщо покриття дуже легке. Ми радимо уникати предметів, які просто збирають пил, а не витирають його.

Для бруду: волога губка

Іноді на вашому екрані може з’явитися не тільки пил. Таким чином, тканина з мікрофібри не принесе ніяких результатів, тому радимо використовувати вологу губку.

Що знадобиться:

 • Нова губка (для посуду).
 • Дистильована, деіонізована або фільтрована вода.
 • Попередження: не використовуйте звичайну воду з-під крана, оскільки невидимі людському оку мінерали можуть подряпати дисплей.

Крок 1. Вимкніть ноутбук і відключіть його від джерела живлення. Якщо можливо, зніміть акумулятор.

Примітка. Якщо вас турбує, що на клавіатуру можуть потрапити краплі, помістіть на клавіші що-небудь легке, що не вбирає рідину.

Крок 2. Намочіть губку водою і відіжміть, щоб з неї не стікала вода.

Крок 3. Використовуйте губку, щоб акуратно протерти забруднену ділянку екрану. Слідкуйте за краплями і негайно прибирайте їх.

Крок 4. Після очищення почекайте, поки дисплей повністю не висохне, перш ніж закривати кришку ноутбука або знову включати його.

Для масел і липких забруднень використовуйте засоби для чищення

Якщо тканини з мікрофібри або губки виявилося мало, пора застосувати спеціальний спрей для очищення екрану. Однак не можна використовувати звичайний засіб: певні хімічні речовини можуть подряпати поверхню, навіть якщо ви використовуєте тканину з мікрофібри.

Уникайте наступних речовин:

 • Ацетон
 • Аміак
 • Етилова кислота
 • Етиловий спирт
 • Метиловий спирт
 • Метилхлорид
 • Очисники поверхонь
 • Толуол
 • Очищувачі вікон
 • Будь-яка інша корозійна речовина

Ви як і раніше можете придбати будь-які інші засоби, але вони ні в якому разі не повинні містити перелічені вище хімікати. В якості альтернативи ви можете самі створити очищувач, використовуючи такі пропорції:

 • 50% дистильована вода і 50% білий оцет
 • 50% дистильована вода і 50% ізопропіловий спирт
 • 100% дистильована вода і крапля засоби для миття посуду

Крок 1. Вимкніть ноутбук і від’єднайте його від зарядного пристрою. По можливості вийміть акумулятор, щоб уникнути будь-яких проблем.

Примітка. Якщо вас турбує, що на клавіатуру можуть потрапити краплі, покладіть на неї що-небудь легке. Найкраще підійде матеріал, який не вбирає рідину.

Крок 2. Налийте або розпорошіть обрану очищувальну рідину на серветку з мікрофібри. Переконайтеся, що тканина не мокра, а лише трохи волога. Ніколи не розпилюйте засіб прямо на екран. Незважаючи на те, що він швидко випаровується, нанесення рідини на дисплей – вірний спосіб нашкодити йому.

Крок 3. Акуратно протріть тканиною забруднену ділянку. Втирайте невеликими колами, щоб не залишати розведень. Не натискайте занадто сильно.

Крок 4. Повторюйте цей процес, поки екран повністю не очиститься від вологи. Також перевірте клавіатуру і підключене устаткування, наприклад мишку та інші пристрої, щоб переконатися, що на них немає рідини.

Крок 5. В якості додаткової міри обережності дайте екрану висохнути протягом півгодини.

Практично кожен день наші ноутбуки проходять через багато речей. Якщо ви їсте і п’єте за ним, часто берете пристрій з собою в дорогу, то на ньому напевно накопичується пил, бруд і багато іншого.

Наше завдання полягає в тому, щоб утримувати свій комп’ютер в чистоті. Виконання всіх кроків, описаних в цьому матеріалі, допоможе подбати про пристрій та продовжити його термін експлуатації.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button