Статті

Що не варто робити з ноутбуком, щоб не вкоротити йому віку

Всі ми хочемо, щоб наші пристрої служили нам довго. Але як показує практика, в більшості випадків користувач сам винен, що його ноутбук зламався.

У більшості випадків, ноутбук ламається фізично від наступних помилок:

1. Помилка перенесення

Переносити ноутбук потрібно із закритою кришкою, або ж з відкритою, але двома руками.

Ні в якому разі, не можна переносити пристрій, якщо ви беретеся за один його край. Згодом, пластмаса деформується, а разом з цим може також деформуватися і плата ноутбука.

Також багато хто носить ноутбук в сумці на плечі і не помічає як згодом зачіпають своєю сумкою за різні предмети. Якщо ви часто носите ноутбук в сумці, то краще придбати для нього спеціальний протиударний чохол. Не забувайте перед тим, як кладете ноутбук в сумку витягнути всі дроти з гнізд.

2. Неправильне закриття кришки

Перед тим, як закрити кришку потрібно переконатися що на клавіатурі немає сміття і сторонніх предметів. Закривати кришку потрібно двома руками, щоб уникнути перекосів.

Також звернемо увагу любителів заклеювати камеру ноутбука – те, чим ви заклеюєте має бути максимально тонким, інакше створить прошарок між кришкою і корпусом пристрою.

3. Вставка периферії в USB роз’єм наосліп

Якщо вставляти штекер USB не дивлячись, то спроби неправильної вставки штекера приведуть до повільного розхитування роз’єму.

І з часом, він може вийти з ладу. Такому ж увазі слід приділити відповідному роз’єму – з часом, він також розбовтується.

Зліва виламаний USB роз’єм (без чорної пластмаски).

4. Помилки зарядки

Багато хто робить так: заряджають ноутбук, потім працюють на ньому до того, як він не починає сідати. Це не вірно. Якщо поруч є джерело електричного живлення, то не варто від’єднувати блок від ноутбука.

А ось, якщо ви користуєтеся ноутбуком вдома, то краще витягнути акумулятор і використовувати пристрій з живленням від мережі.

Так ви можете зберегти батарею (потрібно попередньо її зарядити, і періодично заряджати).

5. Вентиляція

У кожного пристрою є вентиляційні отвори. Як правило, вони розташовані з боків, а також на задній кришці.

Помістивши ноутбук на ковдру, ви перекриває циркуляцію повітряних потоків, що з часом призведе до виходу ноутбука з ладу. Також не варто загороджувати бічні отвори – відстань від ноутбука з усіх чотирьох сторін має бути не менше 15 см, а стояти він повинен на твердій поверхні.

Так робити не варто. Потрібна тверда й рівна поверхня.

Також варто ретельно мити руки перед тим, як збираєтеся працювати за ноутбуком: мікрочастинки їжі і бруду, потрапивши всередину клавіатури можуть вивести з ладу навіть найголовнішу, материнську плату.

Рекомендуємо відключати ноутбук (через відключення), коли він вам не потрібен в найближчі 10-12 годин. В іншому випадку, він працює в сплячому режимі, що негативно впливає на акумулятор.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button