Softnews

Перераховано основні ознаки того, що ваш Viber взламали

Незважаючи на свою хорошу захищеність, найпопулярнійший месенджер в Україні – Viber, все ж можуть зламити. І виною цьому практично завжди є не недоліки в коді самої програми, а неуважність самих користувачів. Проте сьогодні ми пооворимо вже про завершений факт, а не про сам процес. Давайте подивимось на основні ознаки того, що ваш месендджер зламали.

Перша ознака взлому не завжди очевидна для жерви. Справа в тому, що вона проявляється у вигляді спам-лестів іншим користувачам з вашої телефонної книжки, причому у ваших чатах їх не буде, так як зловмисники все акуратно підчищають.

Друга ознакак взлому Viber вже більш очевидна для жертви. З рахунку Viber out можуть самовільно зникати гроші, причому без жодних дій з вашого боку.

Ще одним непрямим свідченням того, що ваш Viber-аккаунт під контролем іншої людини – швидка розрядка батареї при мінімальній активності з Вашого боку. Причина в тому що Viber завжди працює у фоні.

Мимовільні блокування/розблокування смартфона, включення підсвічування без команди і інші аномальні дії гаджета теж можуть свідчити про злом, як і сторнні шуми під час ромови по відео та аудіо (не путатит з зависаннями через слабкий рівень сигналу).

При появі будь-якої з цих ознак, слід перевірити смартфон на віруси за допомогою антивірусного ПО. Єдиним надійним виходом з цієї ситуації буде скиндання смартфону до заводських налаштувань. Проте не не забудьте зробити резервну копію данних.

Офіційна позиція компанії Rakuten Viber

Особисті дзвінки у Viber, так само як і групові та персональні повідомлення, завжди зашифровані наскрізним шифруванням. Це означає, що лише відправник та отримувач мають доступ до вмісту дзвінка/чату, причому лише через їхні пристрої, на яких був здійснений авторизований вхід у Viber. Жодна третя сторона (включаючи команду Viber) не може вплинути на роботу шифрування та перехопити будь-яку частину приватного діалогу користувачів.

Якщо контакти отримують повідомлення, які людина не надсилала, причиною можуть бути проблеми із безпекою на стороні конкретного користувача. Ми рекомендуємо перевіряти захист пристрою: встановити та вчасно оновлювати антивірус, захищати доступ до телефону пін-кодом та уникати переходу за будь-якими сумнівними посиланнями, які можуть призвести до встановлення шкідливого програмного забезпечення.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button