Бізнес та акції

Названо хитрощі мобільних операторів, через які зникають гроші з рахунку

Мобільні оператори завжди раді здерти зі своїх абонентів побільше грошей. Незважаючи на той факт, що зв’язок в Україні останнім часом став і без того досить дорогий, і заробляти можна цілком законними способами, компаніям цього явно недостатньо. Щоб вичавити з клієнтів зайві гривні, придумуються різні хитрощі. Розповімо про типові прийоми стільникових операторів, через яких пропадають гроші з рахунку.

Платні підписки

До недавнього часу ситуацію з платними підписками в Україні інакше, ніж жахливою, назвати було не можна. На просторах уанету функціонували сотні сайтів, які підписують абонентів на платні сервіси, варто було лише одного разу перейти за помилковим посиланням і не помітити написи дрібним шрифтом. Оператори мали з діяльності таких сайтів свій відсоток і всіляко їй потурали.

Більш того, іноді платні підписки підключалися без жодної дії від абонента, чому є численні підтвердження. Однак можливість змінити оператора зі збереженням номера злегка остудила запал жадібних до грошей ділків. Зрозумівши, що клієнти йдуть, мобільні оператори почали показну кампанію по боротьбі з платними сервісами. Хоча і зараз ви легко можете наштовхнутися на подібний, нехай і для підключення буде потрібно додаткове підтвердження.

Послуги з пробним безкоштовним періодом

Згідно із законодавством, не можна підключити клієнту платну послугу без його згоди. Однак в цьому правилі є лазівка. Безкоштовні опції без попередження мобільним операторам підключати ніхто не заважає. А безкоштовної послуга може бути не завжди, а лише перші 2 місяці, змусивши абонента платити за те, чого він навіть не підключав. Так, для цього доведеться надіслати повідомлення, але його дуже легко недогледіти серед інших повідомлень.

Те ж саме стосується і безкоштовних сервісів, на які абонент підписується сам. Вони обіцяють якийсь пільговий період – зазвичай ті ж пару пробних місяців. Людина ведеться на халяву, а потім забуває вчасно скасувати підписку. І схоплюється тільки тоді, коли з рахунку вже списали її повну вартість.

Хитро складені тарифи 

Не варто забувати і про те, що разом з кожним тарифним планом йде його докладний опис, де легко виявити масу пунктів, про які вам не розкажуть в рекламі. І частина цих пунктів зазвичай стосується додаткових списань. Наприклад, зняття грошей за використання файлообмінників або роздачу інтернету. Автоматичне підключення нових платних пакетів хвилин розмови і інтернет-трафіку, як тільки закінчуються старі. І багато багато іншого.  

Зміна умов тарифного плану  

Мобільний оператора має право змінювати умови діючих тарифів в односторонньому порядку. Все, що потрібно для дотримання законності, – попередити клієнта про прийдешні зміни. А таким попередженням вважається звичайне SMS, яке, знову ж таки, легко пропустити, або непоказна новина на офіційному сайті оператора. Для багатьох абонентів стає несподіванкою, що їх тариф став дорожче, і грошей раптом списали більше.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button