Softnews

Чому українцям радять видалити з смартфонів Приват24, Mono і Ощад 24/7?

Суперечки про те, чи варто видаляти Приват24 та Monobank з мобільного телефону, актуальні й досі. Незважаючи на відсутність доказів або статистики, багато користувачів залишаються впевнені, що банківські додатки являє собою небезпеку.

Розповімо про популярні причини, через які радять видалити мобільні додатки банків в Україні. Зрозуміло, спростуємо дурниці.

Стеження за фінансами користувачами

Теорії змови про стеження великих організацій і урядів за звичайними громадянами характерні для багатьох країн, але в Україні ця тема особливо популярна. Деякі користувачі впевнені – керівництво Ощадбанку, ПриватБанку або навіть сам уряд особисто стежать за фінансами кожного громадянина України. Ця заява нічим не підкріплена, але дуже популярна.

Однак ніякої реальної небезпеки вона не несе – навіть якщо “стеження” існувало, вона починалося б з моменту відкриття рахунку в банку. Хвилюватися про такі сумнівні факти не варто.

Монобанк

Крадіжка грошей

У списку “аргументів” на користь видалення Приват24, Ощад 24/7 або Mono з мобільного телефону можна зустріти розповіді про те, як після установки програми з рахунку користувача нібито були списані гроші невідомими особами. Однак ніяких доказів в таких історіях не надається, тому і вірити в них складно.

Мобільний додаток банку не зберігає в собі гроші власника, а лише надає інформацію про них. Тому і просте скачування Ощад 24/7 не може спричинити за собою крадіжку.

Причини, за якими зловмисники можуть вкрасти гроші, всім відомі і зазвичай полягають в шахрайстві по телефону або SMS-повідомленнями. У таких випадках власник рахунку повинен сам назвати свої банківські дані і код з SMS. Якщо ж користувач обережно ставиться до дзвінків від нібито співробітників банку і не поширює конфіденційні дані, його грошові кошти будуть в безпеці.

Вбудований антивірус додатка

Деяким користувачам не дає спокою вбудований антивірус мобільних банкінгів – він встановлюється разом з додатком і періодично перевіряє телефон на наявність вірусів. Зроблено це з двох причин:

  1. Для зручності самих користувачів. Їм не потрібно самостійно піклуватися про безпеку телефону і шукати антивірусні програми.
  2. Вбудований антивірус є перевіреною програмою, в якій банк впевнений. У той же час, користувач може самостійно завантажити і встановити сумнівний додаток під виглядом антивіруса, що не буде коректно виконувати функції щодо захисту телефону.

Для багатьох той факт, що антивірусна програма банку працює у фоновому режимі, вже є приводом для занепокоєння. Однак хвилюватися тут нема про що – антивірус повинен працювати у фоновому режимі і проводити періодичні перевірки, щоб переконатися в безпеці середовища, в якій працює банківський додаток.

Спам-дзвінки та повідомлення

Однією з недоведених причин видалення Приват24 і Mono є поява спам-дзвінків і повідомлень. Багато хто впевнений – це відбувається після прив’язки номера до додатка банку. Відстежити джерело небажаних дзвінків неможливо, як і довести, що саме додаток винен в їх появі. Користувачі залишають свої номери всюди: в службах доставки, сервісах по розміщенню оголошень, а іноді і в соціальних мережах.

Спам-дзвінки можуть почастішати через що завгодно, і власник ніколи не дізнається, звідки було взято його номер. Тому залишається тільки встановити на смартфон один з визначників номерів і більше не турбуватися про те, що вхідний дзвінок може належати шахраям або спамерам.

Приват24 сильно розряджає батарею

Додаток ПриватБанку працює у фоновому режимі. Через це заряд батареї на телефоні може сідати трохи швидше, проте ні про яке “сильне” зниженні автономної роботи телефону мова не йде. Сучасні мобільні пристрої виконують десятки фонових процесів одночасно, але основна трата заряду відбувається за рахунок активних процесів (перегляду відеороликів, використання месенджерів і т.д.).

Дізнатися, скільки відсотків заряду споживає кожен додаток, можна в налаштуваннях телефону (в розділі “Батарея”) – Приват24 чи Mono будуть перебувати на одному з останніх місць по використанню заряду. Якщо ж з якихось причин фонова робота цих додатків все ще заважає користувачеві, її можна відключити в налаштуваннях цього ж додатка.

Злом додатків шахраями дистанційно

Однією з причин видалити Приват24, що з’явилася недавно, є нібито загроза дистанційного злому програми. З’явилася вона через звичайні фейкові новини, де повідомлялося, що хакери за допомогою комп’ютера можуть зламати додаток, якщо будуть знаходитися в одному приміщенні з жертвою. На ділі, подібний злом неможливий.

Велика кількість дозволів

Одна з популярних причин, по якій багато хто радить видалити Приват24 – велика кількість дозволів, які необхідні додатку. На ділі, всі вони можуть знадобитися: місце розташування визначає найближче відділення банку, мікрофон записує голосові запити, камера фотографує квитанції і QR-коди. Якщо і після цього у власника залишаються сумніви, то більшість дозволів можна відключити в налаштуваннях програми.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button