Статті

Як шахраї оформляють мікропозики і що робити, якщо вас змушують оплачувати чужі кредити

Нажаль, в 2020-2021 роках почастішали випадки використання вкрадених персональних даних шахраями з метою оформлення онлайн-мікропозик.

Природно, ніяких грошей постраждалі громадяни в МФО не отримують і часто дізнаються про те, що у них є борг перед МФО тільки коли вже лунають телефонні дзвінки від мікрофінансових організацій або колекторів з вимогою повернення позики з відсотками.

Також буває і так, що боржнику-жертві блокуються банківські карти і списуються з них гроші оскільки МФО, де нібито громадянином бралася мікропозика – подає заяву в суд на видачу судового наказу. Потім цей наказ передається приставу або безпосередньо в банк для виконання, і у людини, яка не оформляла жодних мікропозик – наступають проблеми.

Як шахраї оформляють мікропозики

Як правило, це онлайн-мікропозики, які можна оформити віддалено через інтернет в мікрофінансової організації, направивши туди копію паспорта жертви.

У шахраїв в подібному випадку є досить відомостей про персональні дані своїх жертв: копія паспорта, ідентифікаційний код, адреса реєстрації та інші необхідні для оформлення позики відомості.

Ці персональні дані громадян потрапляють до рук шахраїв абсолютно різними способами. Як правило, джерелом передачі копій паспортів громадян є недобросовісні співробітники організацій, куди раніше ці люди зверталися з якихось питань і надавали свої паспорти для зняття з них копій.

Що робити, щоб не платити чужої позики

В інтернеті можна прочитати статті юристів з різними рекомендаціями протидії мікрофінансовим організаціям у випадках, якщо вони вимагають виплатити гроші за неіснуючий борг.

  • Хтось радить звертатися в поліцію. Це дуже довга історія, у якої не буде позитивного результату. Шахраїв, як правило, ніхто не знаходить, а борг таке звернення в поліцію аж ніяк не ліквідує.
  • Є в інтернеті і поради пробувати вирішувати проблему з самими МФО – звернутися туди із заявою і пояснити, що боржник – боржникам, а мікропозику на нього повісили шахраї. Але зазвичай мікрофінансовій організації немає ніякого діла до проблем людини, персональні дані якого використовували шахраї в своїх інтересах. МФО згідно із законом не зобов’язана проводити власне розслідування щодо встановлення обставин отримання або неотримання боржником грошей. Тому таке звернення в МФО – як правило проблему боргу не вирішує.

Найефективніший спосіб позбутися від боргу по онлайн-кредиту, який оформили на вас шахраї – звернутися до суду з позовною заявою про визнання угоди недійсною. Зробити це можна дистанційно, просто відправивши до суду позовну заяву поштою. У позові можна попросити суд розглянути справу без вашої особистої участі в судових засіданнях. У цьому випадку суддя перевірить ще раз всі обставини і без вас винесе своє рішення.

Оскільки це онлайн-займ, гроші від МФО шахраї завжди отримують на свій розрахунковий рахунок. Суд без проблем перевірить чи належить вам рахунок одержувача грошей, і якщо ні – то факт неотримання вами мікропозики буде вважатися доведеним. В результаті, за рішенням суду, ви будете вже нічого не винні мікрофінансовій організації.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button