Стало відомо, хто найчастіше стає жертвами телефонних шахраїв

Зараз на головній

Сьогодні більшість жителів України повністю перейшли на безготівковий розрахунок, за допомогою банківської карти розраховуються за покупки та послуги, оплачують комунальні платежі і т.д. Тобто більшість давно вже не тримали в руках «живі гроші».


Такий стан справ одразу привернув шахраїв, які придумують все більш витончені схеми, за допомогою яких вони отримують доступ до чужих віртуальних гаманців.

Фахівці одного з провідних банків країни провели дослідження, метою якого було з’ясувати, яка схема шахраїв найбільш поширена і ефективна.

Що вдалося з’ясувати

Провівши велике дослідження виявилося, що найчастіше зловмисники заволодівають грошима не за допомогою вірусних програм або якихось багатокомпонентних операцій, а за допомогою банальної соціальної комунікації. Таке шахрайство відбувається в 70% випадків.

Кредитна карта

Найвідоміша і поширена схема, але чомусь досі дієва, це дзвінок наче від співробітника банку з новиною, що кошти абонента тільки що потрапили під загрозу. Щоб захистити грошові кошти, слід повідомити «співробітнику» банку код з смс-повідомлення. А найдивніше те, що більшість людей знають, що цього робити не можна і навіть попередження в самому смс-повідомленні про це, не зупиняє довірливих громадян.

Але, навіть не це дивує, а інша інформація, яку вдалося отримати в процесі аналітики. Знаєте, кого найчастіше обманюють?

59% ошуканих абонентів – чоловіки, які добровільно переводять свої гроші шахраям. А ось смс-коди найчастіше повідомляють жінки (58%). І найдивніше, що найчастіше жертвами шахраїв стають люди у віці 28 – 37 років!

Досить прогнозовані дані вийшли при формуванні аналізу на тему «яка соціальна група найбільш схильна до шахрайства». Тут дані виглядають наступним чином:

– найбільш вразлива категорія, молодь у віці від 18 до 22 років і люди похилого віку (68-72 роки), найменше схильні люди у віці від 48 до 62 років. В принципі все зрозуміло, молодь – недосвідчена, літні люди – довірливі. Але, цікаво інше, молодих найчастіше обманюють на покупку товару, а ось старші повідомляють коди з смс-повідомлень і навіть називають дані банківських карт.

Ще один цікавий момент. Ризики залежать від сімейного стану. Як виявилося, самотні люди стають жертвами шахраїв на 40-50% частіше, ніж сімейні. Все просто, будучи в шлюбі, подружжя більш обачно використовує свої спільні заощадження і частіше радяться з другою половиною. А як відомо, двох одночасно обдурити складніше.

Епілог

Навіть, якщо ви не входите в зону ризику і начебто знаєте всі схеми шахраїв, це не привід втрачати пильність. У будь-яких ситуаціях радимо все обдумати, перевірити ще раз інформацію, не здійснювати ніяких дій на емоціях.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8...

Більше схожих статей