Статті

Стало відомо, хто найчастіше стає жертвами телефонних шахраїв

Сьогодні більшість жителів України повністю перейшли на безготівковий розрахунок, за допомогою банківської карти розраховуються за покупки та послуги, оплачують комунальні платежі і т.д. Тобто більшість давно вже не тримали в руках «живі гроші».

Такий стан справ одразу привернув шахраїв, які придумують все більш витончені схеми, за допомогою яких вони отримують доступ до чужих віртуальних гаманців.

Фахівці одного з провідних банків країни провели дослідження, метою якого було з’ясувати, яка схема шахраїв найбільш поширена і ефективна.

Що вдалося з’ясувати

Провівши велике дослідження виявилося, що найчастіше зловмисники заволодівають грошима не за допомогою вірусних програм або якихось багатокомпонентних операцій, а за допомогою банальної соціальної комунікації. Таке шахрайство відбувається в 70% випадків.

Кредитна карта

Найвідоміша і поширена схема, але чомусь досі дієва, це дзвінок наче від співробітника банку з новиною, що кошти абонента тільки що потрапили під загрозу. Щоб захистити грошові кошти, слід повідомити «співробітнику» банку код з смс-повідомлення. А найдивніше те, що більшість людей знають, що цього робити не можна і навіть попередження в самому смс-повідомленні про це, не зупиняє довірливих громадян.

Але, навіть не це дивує, а інша інформація, яку вдалося отримати в процесі аналітики. Знаєте, кого найчастіше обманюють?

59% ошуканих абонентів – чоловіки, які добровільно переводять свої гроші шахраям. А ось смс-коди найчастіше повідомляють жінки (58%). І найдивніше, що найчастіше жертвами шахраїв стають люди у віці 28 – 37 років!

Досить прогнозовані дані вийшли при формуванні аналізу на тему «яка соціальна група найбільш схильна до шахрайства». Тут дані виглядають наступним чином:

– найбільш вразлива категорія, молодь у віці від 18 до 22 років і люди похилого віку (68-72 роки), найменше схильні люди у віці від 48 до 62 років. В принципі все зрозуміло, молодь – недосвідчена, літні люди – довірливі. Але, цікаво інше, молодих найчастіше обманюють на покупку товару, а ось старші повідомляють коди з смс-повідомлень і навіть називають дані банківських карт.

Ще один цікавий момент. Ризики залежать від сімейного стану. Як виявилося, самотні люди стають жертвами шахраїв на 40-50% частіше, ніж сімейні. Все просто, будучи в шлюбі, подружжя більш обачно використовує свої спільні заощадження і частіше радяться з другою половиною. А як відомо, двох одночасно обдурити складніше.

Епілог

Навіть, якщо ви не входите в зону ризику і начебто знаєте всі схеми шахраїв, це не привід втрачати пильність. У будь-яких ситуаціях радимо все обдумати, перевірити ще раз інформацію, не здійснювати ніяких дій на емоціях.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button