Популярний месенджер випадково дозволив читати чуже листування

Зараз на головній

WhatsApp – один з найпоширеніших месенджерів у світі, з аудиторією, що становить близько двох мільярдів чоловік. Безліч людей довіряють свою переписку, в тому числі дуже особисту, цьому програмному забезпеченню. Тим більше дивною виявилася ситуація, коли цей месенджер раптом дозволив читати чуже листування. Стверджується, що це вийшло зовсім випадково.


Що сталося і як прочитати чужі повідомлення

Інформація про дивну помилку у WhatsApp надійшла нещодавно від експертів з кібербезпеки. Читати листування можливо повністю анонімно і дуже просто, без будь-яких проблем. Що для цього потрібно? Ну, крім того, що ви повинні самі використовувати месенджер?

Необхідно вручну написати в своєму браузері посилання формату https://wa.me/number. Замість слова number вам необхідно написати номер телефону користувача, чиї повідомлення ви хочете прочитати. Ви дізнаєтеся все: які повідомлення він писав, кому і коли. Як показують експерименти, всім бажаючим відкриті повідомлення будь-яких користувачів WhatsApp, які включили функцію «Прямий зв’язок».

Ця опція дуже корисна, адже дозволяє спілкуватися з людиною, не додаючи її спочатку в вашу адресну телефонну книгу. За умовчанням вона активована у всіх користувачів месенджера без винятку. Проте, вам бажано відключити цю функцію, якщо ви не хочете, щоб вашу переписку читав незрозуміло хто – а ми думаємо, ви цього не хочете, як будь-яка нормальна людина.

Навіщо WhatsApp раптово вирішив розкрити переписку своїх користувачів – поки що неясно. Це грубе порушення конфіденційності, яка є «альфою і омегою» будь-якого мессенджера. Тим більше всі такі програми, навпаки, роблять упор на більшу конфіденційність в порівнянні з тими ж соціальними мережами, але жодна соціальна мережа не дозволяє просто так читати чуже листування. Можливо, незабаром ця проблема буде виправлена ​​в нових оновленнях.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли про цілі коротких дзвінків з невідомих номерів

Здійснювати короткі дзвінки з невідомих номерів, коли виклик триває всього кілька секунд, а потім дзвінок скидається, можуть як шахраї,...

Більше схожих статей