Бізнес та акції

Протягом дня: перенести номер до іншого оператора стане набагато простіше

Вже зовсім скоро в нашій країні стане простіше перенести свій номер до іншого мобільного оператора. Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) затвердила нові правила надання MNP незважаючи на заперечення мобільних операторів.

Нові правила перенесення номера

Нові правила користування системою MNP (Mobile Number Portability) вступлять в дію вже з першого грудня. Змінити мобільного оператора, при цьому зберігши свій старий номер, ви зможете протягом всього лише одного робочого дня. Зміни до послуги перенесення номера затверджені Національною комісією регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) ще 23 березня.

Що ж зміниться в порівнянні з тим, як працює механізм MNP зараз? Давайте розберемося:

  • Спрощено порядок подання заяв.
  • Удосконалено процес ідентифікації абонента, який побажав скористатися MNP.
  • Запроваджено принцип “єдиного вікна”.
  • Абоненту, який звернеться за MNP, досить просто зареєструватися в оператора одержувача.
  • Термін MNP в стільникових мережах буде скорочений всього до одного робочого дня, починаючи з моменту подачі заяви.

Як повідомляє сама НКРЗІ, вона сподівається, що реалізація цих змін може посприяти збільшенню конкуренції між мобільними операторами, дозволить телекомунікаційним мережам розвиватися і рости. Це дозволить поліпшити якість надаваних ними послуг. Всі ці кроки зроблять для операторів необхідним докладати більше зусиль, щоб утримати старих абонентів і залучати нових.

Зміни в системі MNP стали «яблуком розбрату» серед мобільних операторів. Багато хто стверджував, що вони дають «зелене світло» шахраям, інші ж схвалюють ініціативу НКРЗІ. Про це ми писали в своїх попередніх матеріалах.

Інші експерти стверджують, що система забезпечує достатній захист від фінансового шахрайства, яка не поступається тій, що використовується в мобільних додатках провідних українських банків.

На даний момент законопроект про новий порядок MNP відправлений регулятором на реєстрацію в Міністерство юстиції. Очікується, що він повинен вступити в силу приблизно з 1 грудня 2021 року.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button