Softnews

Як зробити смартфон на Android більш “живучішим”: достатньо відключити цю функцію

Напевно, кожен з нас, незалежно від смартфона і ємності акумулятора, намагається зберегти його ресурс і розтягнути зарядку якомога довше. Навіть якщо у вас Galaxy S20 Ultra з батарейкою на 5000 мА * г і високою енергоефективністю, швидше за все, для вас є питанням честі витягнути з нього хоча б зайві 20-30 хвилин. Домогтися цього можна різними способами – від переведення смартфона в режим енергозбереження до відключення бездротових інтерфейсів і зниження частоти оновлення екрану. Однак у більшості випадків це компроміс, з яким доводиться миритися. Проте є такий спосіб, який і зарядку заощадить, і вас не обмежить.

Збільшити автономність смартфона можна відключенням однієї незначної функції.
Мова йде про функцію адаптивних повідомлень, яка вперше з’явилася в четвертій бета-версії Android 10 близько року тому. Ця функція дозволяла смартфону самому аналізувати важливість вхідних повідомлень і задавати їм пріоритет для подальшої видачі користувачеві.

Повідомлення з низьким пріоритетом просто з’являлися в самому низу шторки, що не видає ніяких звуків, а повідомлення з більш високим пріоритетом приходили зі звуком і розташовувалися в самому верху видачі, щоб до них було зручніше отримати доступ.

Загалом, штука зручна, але досить ресурсномістка. Досліди показали, що розподіл повідомлень по пріоритетності вимагає додаткової енергії. А її відключення дозволяє цю енергію зберегти:

  • Перейдіть в «Налаштування» і відкрийте розділ «Додатки»;
  • Натисніть на три вертикальні крапки в правому верхньому кутку;
Вимкніть адаптивні повідомлення, і автономність зросте
  • У випадаючому вікні виберіть «Особливі права доступу»;
  • Виберіть «Адаптивні повідомлення» і відключіть цей пункт.

За замовчуванням в Android функція адаптивних повідомлень з’явилася з виходом Android 11. Але це стосується тільки тих смартфонів, у яких цієї фішки раніше не було. Справа в тому, що багато виробників не стали чекати Google і впровадили адаптивні повідомлення в свої прошивки самі.

Після цього принцип надходження повідомлень трохи зміниться. По-перше, почне здаватися, що їх стало надходити більше. Незважаючи на те що фактично кількість повідомлень не зміниться, тепер ви будете отримувати звуковий сигнал про кожне з них, тоді як раніше частина з них приходила в тихому режимі.

Збільшення автономності Android

Приріст автономності буде залежати від вашого сценарію використання

Просто раніше, коли адаптивні повідомлення були включені, смартфон вважав їх недостатньо важливими для вас і ігнорував, щоб не відволікати від більш важливих справ. По-друге, з відключенням адаптивних повідомлень буде відключена їх групування в шторці. Тобто відтепер всі повідомлення будуть відображатися там в хронологічному порядку.

Наскільки сильно зміниться автономність вашого смартфона після відключення функції адаптивних повідомлень, однозначно сказати складно. Це залежить від безлічі індивідуальних показників, характерних для одних користувачів і не характерних для інших – від ємності акумулятора до кількості повідомлень, які ви отримуєте протягом дня.

Адже якщо в день вам приходить до десятка повідомлень, то швидше за все зміни в часі автономної роботи будуть відсутні взагалі. Але, якщо ви підписані на оповіщення від безлічі різних сервісів і щодня отримуєте кілька сотень повідомлень, автономність може змінитися більш відчутно.

Як би там не було, розраховувати на кардинальний приріст в часі роботи смартфона без підзарядки не варто. Максимум, що можна очікувати, – це додаткові 3-5% від попередніх показників автономності. Але, з огляду на те, що деякі апарати в режимі підвищеного енергозбереження можуть протягнути на такому залишку енергії навіть цілий день, відключення адаптивних повідомлень все ж може мати сенс.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button