Softnews

Епоха Android добігає кінця. Google готова до тестування нової секретної ОС

Google збирається випустити бета-версію Fuchsia – ОС, яка може замінити собою Android. Вона створюється для гігантського числа пристроїв, серед яких є смартфони та планшети, і над нею Google працює майже п’ять років. У випадку з Android від дня виходу першої бета-версії і до моменту релізу останнім часом проходить близько півроку.

Потенційна заміна Android

Інтернет-гігант Google збирається запустити тестування своєї секретної ОС Fuchsia, над якою він працює з як мінімум з серпня 2016 року. За інформацією 9to5Google, найближчим часом вона випустить першу бета-версію системи, доступну для розробників.

Даному етапу розробки Fuchsia передувало її внутрішнє тестування силами спеціалістів самої Google – воно почалося в кінці 2020 р і на той момент було відомо, що в разі його успішного завершення буде випущена попередня версія для розробників.

Чи бачить Google в ОС Fuchsia повноцінну заміну Android, іншої своєї популярної мобільної платформи, в даний час невідомо. Але ця система спочатку розробляється для дуже широкого спектру пристроїв, включаючи системи розумного будинку, переносної електроніки, смартфонів, комп’ютерів, ноутбуків, побутової техніки, а також систем віртуальної і доповненої реальностей.

Версія інтерфейсу Fuchsia для смартфонів

Fuchsia, на відміну від Android, базується на власному ядрі Google, написаному з нуля, що отримав назву Zircon. Android же, анонс якої відбувся в 2008 р, заснована на ядрі Linux.

Таємнича операційка Google

Google вдається протягом більше 4,5 років приховувати майже всі подробиці про своє нове дітище і контролювати витоки. В результаті в мережі є лише мінімум відомостей про неї: наприклад, Google розробила для неї графічний інтерфейс ще в 2017 році. CNews писав, що її оболонка підозріло нагадує дизайн Android. Графічна складова Fuchsia OS отримала кодове ім’я Armadillo, і вона була створена за допомогою кросплатформенного інструменту розробників Google Flutter SDK.

До січня 2019 р розробники Fuchsia, серед яких значаться Тревіс Гейселбрехт (Travis Geiselbrecht), один з розробників NewOS, Danger і BeOS, і Брайан Світленд (Brian Swetland), учасник проекту BeOS, навчили її запускати Android-додатки. Вони домоглися цього за рахунок інтеграції до складу ОС модифікованої версії середовища Android Runtime (ART).

Так може виглядати Fuchsia в модифікації для ноутбуків і ПК

Google лише одного разу, в травні 2019 р поділилася подробицями про Fuchsia, і то лише про те, підтримка яких саме мобільних пристроїв передбачається. Тоді ж глава напрямку Android і Chrome OS Хіроші Локхаймер (Hiroshi Lockheimer) повідомив, що Google не розглядає Fuchsia OS як заміну цих двох платформ. З того моменту пройшло майже два роки, і ситуація могла змінитися. На можливу конкуренцію з Android вказує і наявність схожої оболонки.

Нова історія Fuchsia

З травня 2019 р по грудень 2020 р Google більше не ділилася ніякими подробицями про Fuchsia. Лише в перших числах грудня 2020 року вона підтвердила, що розробка проекту як і раніше триває, незважаючи на пандемію коронавірусу. Одночасно з цим Google внесла зміни в діючу на той момент модель її розробки – якщо раніше до створення Fuchsia залучалися програмісти виключно зі штату Google. то тепер вона не проти участі і сторонніх розробників. Іншими словами, з грудня 2020 року проект став значно більш відкритим.

Тоді ж Google опублікувала свій план щодо подальшої розробки Fuchsia. У список першочергових завдань увійшли створення робочого середовища для написання драйверів під різні пристрої, поліпшення продуктивності файлових систем і додавання нових засобів взаємодії з інтерфейсом системи для людей з обмеженими можливостями.

Термінів виходу Fuchsia немає

На момент публікації матеріалу ступінь готовності Fuchsia відома не була. Але якщо порівнювати з Android, то Google випускає її превью-версії для розробників в середньому за три місяці до офіційного анонсу. З дня прем’єри, якщо судити по Android 10 і 11, до моменту релізу проходить ще три-чотири місяці.

Сам Android розроблявся протягом п’яти років до моменту появи своєї першої стабільної версії 1.0 в вересні 2008. Спочатку це була прошивка для цифрових фотокамер – її творець Енді Рубін (Andy Rubin) задумав її в 2003 р саме такою. Пізніше її переробили в ОС для смартфонів без сенсорного екрану, а вихід першого Apple iPhone в 2007 р сприяв її перетворенню в платформу, знайому зараз мільярдам людей.

Свій п’ятирічний ювілей Fuchsia відзначить в кінці літа 2021 року

Нових ОС може бути дві

У лютому 2020 року CNews писав про реєстрацію Google торгової марки Pigweed, що відноситься до категорії операційних систем. Так по-англійськи називають амарант – однорічну трав’янисту рослину. Pigweed стала другою за рахунком після Fuchsia ОС Google з «квітковим назвою» (Fuchsia перекладається з англійської як «фуксія»).

Більше ніж через рік після реєстрації торгової марки Google не поділилася анінайменшими подробицями про Pigweed. Станом на 22 березня 2021 р Google не говорила навіть про існування у неї планів з випуску ОС з такою назвою в найближчій перспективі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button