Hardnews

Ось чому потрібно ставити підпис на звороті банківської карти

На зворотному боці більшості банківських карт розташована біла смуга. Це місце для особистого підпису власника, який він повинен залишити на пластиці від руки. Проте багато людей не бачать в цьому особливого сенсу, адже навіщо розписуватися, коли все і так працює. Це хоч і зрозуміла, але все ж неправильна позиція. Розповімо, чому так важливо ставити підпис на своїй банківській картці.

У чому сенс підпису на картці

Згідно з регламентом більшості банків, картку взагалі не можна віддавати клієнту, поки він на ній не розпишеться. Місце для підпису є на картах ПриватБанку та Ощадбанку. Однак на ділі співробітники часто нехтують цим правилом, залишаючи розпис на совісті клієнта. А клієнт розписуватися не поспішає і взагалі дивується, навіщо йому це робити.

Пояснюємо. Підпис – це додатковий спосіб ідентифікації власника поряд з іменем і прізвищем на картці, прив’язаним номером телефону, PIN і СVC / CVV-кодами. Говорячи іншими словами, особистий підпис – ще один захист від шахрайства на випадок, якщо вашою карткою заволодіє хтось інший. Адже підпис легко можна звірити.

Звичайно, до такого виду ідентифікації вдаються рідко, тому що інші банально зручніше. Однак це зовсім не означає, що одного разу ви не зіткнетеся з перевіркою підпису і не опинитеся в незручному становищі, тому що це на більшості карт підпису на немає. 

Чому краще підписатися

Уявіть ситуацію. Ви, як завжди, вирішили заскочити в найближчий магазин, щоб купити собі продуктів на вечір. Берете що потрібно, підходите до каси, щоб розрахуватися, але тут виникають проблеми. Вам попався надмірно педантичний продавець, який строго дотримує правила. Він вирішує перевірити, чи не шахрай ви, і вимагає доказів, що банківська карта належить саме вам.

Паспорту у вас з собою немає, так що ідентифікація по імені і прізвищу відпадає. Якби на картці стояв підпис, ви могли б просто розписатися на чеку. І продавцеві було б досить візуально звірити підписи, а потім спокійно вас обслужити, вибачившись за клопоти. 

Звичайно, ймовірність наштовхнутися на такого продавця дуже низька, тому більшість людей вільно користується банківськими картами без підпису. Але низька – це не означає нульова. А неприємні речі мають тенденцію відбуватися в самий незручний момент. Розписатися на пластиці – справа двох секунд, не полінуйтеся і підстрахуйте себе.  


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button