Чи впливає постійне використання смартфона на зір

На жаль так

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Навколо смартфонів ходить величезна кількість різноманітних міфів і один з них – згубний вплив випромінювання від екрану на зір. Далі ми розповімо, наскільки він правдоподібний і чи варто турбуватися про цей момент.


Чи впливає смартфон на зір

На жаль так. І ось як він це робить. Коли ви фокусуєтеся на близькому предметі (в даному випадку на екрані телефону при спілкуванні в месенджері або читанні статті) відбувається спазм акомодації. Кришталику доводиться довго перебувати в одному положенні, що негативно впливає на його здатність фокусуватися на інших відстанях. Також через це розвивається відома всім хвороба короткозорість.

Ще один момент, що впливає на зір – випромінювання синього кольору. Його промені фокусуються прямо перед сітківкою, і, щоб отримати чітке зображення, доводиться напружувати очі. Крім цього, фотони синього світла руйнують рецептори сітківки. Є і ще один момент – синє світло значно знижує вироблення мелатоніну в організмі, що в підсумку призводить до порушень сну. Коротше кажучи, такі випромінювання нічого доброго не несуть.

На щастя, виробники смартфонів про останню проблему знають і саме тому намагаються оснащувати свої моделі спеціальними режимами захисту зору. Після його включення екран на смартфоні стає тепліше, фільтруючи синє світло, і за підсумком картинка куди слабше навантажує очі. Так що, радимо не нехтувати ним (особливо, при читанні з дисплея смартфона в темряві), якщо вам дорогий зір.

Ще один момент – мерехтіння, яке призводить не тільки до погіршення зору в довгостроковій перспективі, а й до головних болей. Це ахіллесова п’ята виключно пристроїв з OLED матрицями, IPS екрани таким не страждають. При цьому в більш просунуті рішення виробники впроваджують спеціальну функцію DC Dimming, яка знижує це саме мерехтіння.

Остання проблема, непрямо пов’язана з екраном смартфонів. Коли ви довго дивіться на щось, частота моргань знижується в кілька разів, з’являється так званий “пісок” в очах через те рогівка пересихає. Наслідки такого стану несприятливі – кон’юнктивіт, кератит. Так що рекомендуємо раз в 10-15 хвилин відриватися від дисплея і як слід моргати.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Київстар дозволив “безлімітно” стежити за іншими абонентами

Починаючи з наступного тижня, Київстар поліпшить свою популярну послугу, яка дозволяє вам стежити за абонентами, за яких ви переживаєте,...

Більше схожих статей