Статті

Яких функцій позбавиться смартфон без Bluetooth A2DP

Спочатку технологія Bluetooth асоціювалася з hands-free і телефонними дзвінками. Зараз ми знаємо, що Bluetooth може передавати набагато більше, ніж просто голос по той бік смартфона, і в тому числі є популярним бездротовим рішенням для стереонавушників і портативних колонок. Все це – завдяки стандарту Bluetooth A2DP.

Отже, музика або інші звуки передаються в Bluetooth з використанням стандарту A2DP – профілю розширеного відтворення звуку. Bluetooth A2DP дозволяє джерелу звуку, наприклад, смартфону, підключатися до Bluetooth-навушників та інших гаджетів по бездротовій мережі і передавати двоканальний стереозвук.

За замовчуванням технологія декодує звук з власного формату (наприклад, MP3 або AAC) і перетворює його в формат, найбільш підходящий для пропускної здатності каналу Bluetooth.

Завдяки Bluetooth A2DP пристрої можуть передавати стереозвук по повітрю

Але підтримка вашим пристроєм A2DP не скасовує використання кодеків для поліпшення якості звуку – саме вони дозволяють кодувати аудіо з мінімальними втратами, якщо їх підтримує і ваш девайс, і акустика. A2DP – це просто стандарт, який гарантує передачу стереозвуку.

Пристрої з A2DP бувають двох типів – передавачі (смартфон, ПК і т.д.) і приймачі (навушники, колонки).

Стандарт розширеного профілю розповсюдження звуку підтримується всіма останніми версіями операційних систем смартфонів і ПК. Це дозволяє відтворювати звукові дані на відповідних пристроях.

Крім, бездротових навушників і колонок, технологія часто використовується в автомобільному секторі. Тут смартфон з’єднаний з системою гучного зв’язку і автомобільною стереосистемою через Bluetooth. Якщо з’єднання не використовується для телефонних дзвінків, через A2DP можна відтворювати музику зі смартфона у високій якості.

Щоб почати користуватися A2DP Bluetooth, потрібно активувати цю опцію в налаштуваннях мобільного пристрою. Але на більшості сучасних девайсів досить активувати підключення по Bluetooth.

Профіль розширеного відтворення звуку також часто використовується разом з так званим профілем AVRCP. Це дозволяє не тільки передавати звукові дані, але і управляти пристроями. Таким чином, наприклад, можна дистанційно керувати аудіоплеєром з Bluetooth-гарнітури.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button