Hardnews

Влада буде оплачувати українцям швидкий доступ в інтернет

Міністерство цифрової трансформації запропонувало українцям субсидії на підключення до ШПД і абонплаті за інтернет. Справа в тому, що держава планує охопити 95% населення нашої країни інтернетом протягом трьох років, але, очевидно, не всі українці можуть собі це дозволити. Так що рішення напрошувалося. Хто матиме право на субсидії, і як до цього ставляться оператори?

Думки операторів

В першу чергу субсидії повинні бути надані певним групам споживачів. Проте, той же «Укртелеком» налаштований вкрай скептично. Михайло Шуранов, керівник прес-служби найбільшого провайдера в нашій країні, нагадує, що в нашій країні вже зараз діють пільги на фіксовану телефонію. Обов’язки щодо їх оплати покладені на місцеву владу, і вона справляється з ними вкрай погано. На даний момент багаторічна заборгованість за цими субсидіями становить понад ста двадцяти мільйонів гривень!

Не зовсім також зрозуміло, як ця норма буде працювати, і головне, навіщо. Слід зазначити, що середня вартість послуг зв’язку та телефонії становить менше двохсот гривень на місяць. Українці витрачають на комунальні платежі або банальний проїзд в громадському транспорті набагато більше.

У ТПУ (Телекомунікаційної палати України) також є певні зауваження. У перший чергу, потрібно удосконалити законодавчу базу. Тільки в цьому випадку ініціатива уряду дійсно усуне цифровий розрив і цифрову дискримінацію. Хорошим варіантом можуть бути, наприклад, зміни до Конституції, які дозволять закріпити в ній право українських громадян на інтернет.

Також експерти відзначають, що там, де оптична мережа вже розгорнута, діє досить жорстка конкуренція між операторами, яка змушує їх знижувати ціни. У віддалених населених пунктах ж виникає проблема: провести туди мережу дуже дорого, окупається вона гірше. До того ж той, хто все-таки це зробить, може стати монополістом і виставити дуже високі ціни на послуги.

Також неясний ряд формулювань закону. У ньому сказано про доступ в інтернет як про універсальну послугу, але незрозуміло, в якому випадку вона такою є. Чи вважається універсальною послугою доступ в інтернет через мобільну мережу? Чи вважається вона задоволеною, якщо інтернет є, але з жахливою швидкістю в сто кілобіт в секунду? Одним словом, як завжди, більше питань, ніж відповідей, але потенціал у закону є.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button