Влада буде оплачувати українцям швидкий доступ в інтернет

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Міністерство цифрової трансформації запропонувало українцям субсидії на підключення до ШПД і абонплаті за інтернет. Справа в тому, що держава планує охопити 95% населення нашої країни інтернетом протягом трьох років, але, очевидно, не всі українці можуть собі це дозволити. Так що рішення напрошувалося. Хто матиме право на субсидії, і як до цього ставляться оператори?


Думки операторів

В першу чергу субсидії повинні бути надані певним групам споживачів. Проте, той же «Укртелеком» налаштований вкрай скептично. Михайло Шуранов, керівник прес-служби найбільшого провайдера в нашій країні, нагадує, що в нашій країні вже зараз діють пільги на фіксовану телефонію. Обов’язки щодо їх оплати покладені на місцеву владу, і вона справляється з ними вкрай погано. На даний момент багаторічна заборгованість за цими субсидіями становить понад ста двадцяти мільйонів гривень!

Не зовсім також зрозуміло, як ця норма буде працювати, і головне, навіщо. Слід зазначити, що середня вартість послуг зв’язку та телефонії становить менше двохсот гривень на місяць. Українці витрачають на комунальні платежі або банальний проїзд в громадському транспорті набагато більше.

У ТПУ (Телекомунікаційної палати України) також є певні зауваження. У перший чергу, потрібно удосконалити законодавчу базу. Тільки в цьому випадку ініціатива уряду дійсно усуне цифровий розрив і цифрову дискримінацію. Хорошим варіантом можуть бути, наприклад, зміни до Конституції, які дозволять закріпити в ній право українських громадян на інтернет.

Також експерти відзначають, що там, де оптична мережа вже розгорнута, діє досить жорстка конкуренція між операторами, яка змушує їх знижувати ціни. У віддалених населених пунктах ж виникає проблема: провести туди мережу дуже дорого, окупається вона гірше. До того ж той, хто все-таки це зробить, може стати монополістом і виставити дуже високі ціни на послуги.

Також неясний ряд формулювань закону. У ньому сказано про доступ в інтернет як про універсальну послугу, але незрозуміло, в якому випадку вона такою є. Чи вважається універсальною послугою доступ в інтернет через мобільну мережу? Чи вважається вона задоволеною, якщо інтернет є, але з жахливою швидкістю в сто кілобіт в секунду? Одним словом, як завжди, більше питань, ніж відповідей, але потенціал у закону є.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Киевстар разрешил “безлимитно” следить за другими абонентами

Начиная со следующей недели, Киевстар улучшит свою популярную услугу, которая позволяет вам следить за абонентами, за которых вы переживаете,...

Більше схожих статей