Стало відомо, звідки телефонні шахраї беруть номери телефонів українців

Окремі особистості будують цілий бізнес на зборі телефонних баз

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Разом з пандемією коронавірусу на українців обрушилася ще одна напасть – телефонні шахраї, число яких під час карантину збільшилася багаторазово. Отримавши дзвінок від злочинців раз, багато українців замислюються, а звідки взагалі взяли їх номер? Розповімо, як телефонні шахраї вибирають номери жертв для обдзвону.


Звідки номерок? 

Телефонні аферисти майже ніколи не працюють точково. Немає ніякого сенсу вираховувати номер конкретної людини і будувати схему “ровзоду” навколо неї конкретно. Це неефективно, і шанси на успіх дуже низькі. Куди вигідніше діяти за єдиним сценарієм і обдзвонювати абонентів відразу по великій базі. Дев’ять чоловік на клюне, а десятий таки назве коди з SMS. Просто за законом великих чисел.

Шахрай

Природно, бази телефонних номерів теж не беруться з повітря, є багато шляхів, за якими шахраї їх отримують:

  • Відкриті джерела. Є чимало місць, де телефонні номери висять просто так – ті ж соціальні мережі, сайти оголошень і інші місця, де потрібні цифри публікують самі користувачі. Вручну їх, звичайно, ніхто не виписує, це роблять за допомогою скриптів і ботів, відразу пакуючи номери в великі бази для подальшого прозвону.
  • Співробітники компаній. Безліч організацій працює з людьми і зберігає їх телефонні номери. І у працівників цих організацій часто є до них доступ. З бажання підзаробити співробітники банків, мобільних операторів і інших часто продають інформацію про клієнтів.
  • Форми реєстрації на сайтах. Реєстрація на сайтах – звичайна справа, нерідко в процесі від вас вимагається не тільки логін і пароль, але ще і номер. Власники таких сайтів можуть продавати зібрані бази номерів кому завгодно.
  • Купівля. Окремі особистості будують цілий бізнес на зборі телефонних баз, але самі вони нікого не прозвонюють, а продають номери оптом рекламникам і шахраям.
  • Витоки. Нерідко через людський фактор і криворукість закриті бази номерів компаній з’являються у відкритому доступі. Готові номера для дзвінків за безкоштовно.
  • Злом. Цікава особиста інформація і для хакерів, які зламують чужі бази даних і копіюють собі для продажу або організації шахрайств.
  • Продзвонив. Зазвичай в базах дуже багато неактивних номерів, за якими ні до кого не додзвонитися. Улюблений хід складальників телефонних баз – це автоматичний прозвон. Якщо при дзвінку на номер хтось відповів, то номер вноситься в базу активних. Напевно ви не раз стикалися з багатозначним мовчанням в трубці відразу після відповіді. Це воно саме.

Як захиститися від зливу номера

Є тільки один надійний спосіб захиститися від зливу вашого номера – не вказувати його ніде і не давати нікому. Самі розумієте, це досить безглуздо. Номер ж потрібен для зв’язку, реєстрації мобільного банку, месенджерів, соціальних мереж. А звідти цифри можуть потрапити в чужі руки з незалежних від вас причин. Однак дещо все одно зробити можна, щоб зменшити ймовірність попадання в сумнівні бази номерів.

Не вказуйте свої цифри на сумнівних сайтах, в неперевірених місцях і вже тим більше не тримайте їх у відкритому вигляді на своїй сторінці в Facebook. Заведіть додатковий номер, крім основного, яким не шкода буде світити. Нехай знайомі і колеги телефонують на основний, а всі дзвінки з додаткового скидайте.  

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Експерти склали ТОП-5 найдоступніших на ринку України смартфонів з кращими характеристиками

В 2021 році якісні смартфони є навіть в початковому сегменті. Однак, найчастіше їх важко знайти через величезну кількість непотрібу....

Більше схожих статей