Чому у старих мобільних телефонів був кращий сигнал зв’язку

Основна причина криється в тому, що старі телефони працювали тільки в мережах GSM

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Якими б крутими не були сучасні смартфони, в деяких питаннях вони поступаються своїм більш древнім аналогам. Ні, мова йде не про надійність або компактність, а про якість прийому сигналу. У статті ми розповімо про те, чому старенькі кнопкові моноблоки ловили зв’язок краще сучасних сенсорних гаджетів.


Менш навантажений сигнал

Основна причина криється в тому, що старі телефони працювали тільки в мережах GSM (2G). Так, пропускна здатність у них була невисока, але вона і не була потрібна. Рухаючись в таких мережах сигнал не так сильно навантажений інформацією, як у сучасних 4G і 5G, тому і прийняти його було легко.

Частота сигналу

Ще одна фішка, завдяки якій сигнал у старих телефонів був краще полягає в його частотах. В епоху становлення мобільного зв’язку оператори використовували мережі, що працюють на частоті 900 МГц, а вже потім з’явилися більш просунуті альтернативи по типу HSPA 1800 і 2100.

При цьому частота сигналу безпосередньо впливає на радіус покриття. Чим вона вища – тим менше далекобійність. Ось і виходить, що у мереж 900 МГц був найкращий радіус покриття. Тому старі телефони ловили зв’язок в підвалах і на горищах, а сучасні пристрої в таких умовах сідають в калюжу.

Якість покриття

З огляду на те, що в сучасному світі веж стільникового зв’язку набагато більше ніж на зорі появи мобільних телефонів, і зловити сигнал смартфону простіше простого, багато виробників навмисне обмежують потужність модемів, намагаючись тим самим поліпшити автономність. Підвищується вона тільки в момент навантаження (телефонної розмови або підключення до інтернету). У стані спокою же сучасний апарат може демонструвати більш слабкий прийом сигналу ніж будь-який раритет.

Нова конструкція антен

У сучасних апаратах антени часто можна зустріти на боковинах пристрою. Для того щоб вони не екранувати, антени прикривають пластиковими вставками. Однак, в деяких випадках це не допомагає.

До того ж, одягнувши смартфон в чохол без вирізів під ці самі вставки, можна помітити значне погіршення прийому сигналу.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названа причина резкого подорожания интернета в Украине

Интернет в нашей стране может резко подорожать, прогнозирует Александр Федиенко, глава комитета цифровой и смарт-инфраструктуры Верховной рады Украины. Какой...

Більше схожих статей