Без анонімності: В Україні назвали спосіб ідентифікації мобільних абонентів

Зараз на головній

В Україні вже багато говорять про те, що мобільні абоненти мають потребу в реєстрації. На даний момент близько дев’яноста відсотків жителів нашої країни, що користуються послугами мобільного зв’язку, залишаються анонімними користувачами, і держава шукає різні способи, щоб змінити цю ситуацію.


Як можна збільшити кількість зареєстрованих абонентів, не вдаючись до «зобов’язалівки»

Окремі посадові особи вважають, що українців потрібно зобов’язати реєструватися в примусовому порядку. Відзначимо, що такі правила, при яких сім-карти продаються тільки за паспортами, діють у багатьох країнах. У такого підходу є певні плюси, але багато українців будуть категорично проти нього.

Проти обов’язкової реєстрації висловлюються не тільки прості люди, а й деякі представники влади, наприклад, Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з цифрової трансформації. Він є прихильником іншої моделі – підвищення затребуваності сервісів, які ідентифікують користувачів.

Як приклад такого сервісу Федоров називає популярний додаток «Дія», який дозволяє підтвердити особистість, підписувати документи, подорожувати по Україні, і все це виключно за допомогою смартфона. Додаток став популярним навіть без обов’язкової вимоги з боку держави встановити його всім без винятку. Як вважає Федоров, ринок потрібно стимулювати, а не примушувати. З ним згодні багато експертів: коли держава зобов’язує громадян встановлювати якийсь продукт, з ним часто виходять проблеми, тому що програмісти не встигають створити нормальний додаток в стислі терміни. Яскравим прикладом є численні скарги українців на додаток «Дій вдома», особливо влітку.

Також Федоров сказав, що він не бачить ніякої нагальної потреби в обов’язковій реєстрації мобільних номерів для всіх українців. Замість цього можна просто розвивати технології mobileID, або ж зробити тарифні плани для контрактних та ідентифікованих абонентів більш вигідними. Багато мобільних операторів, втім, судячи з усього, думають так само.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Експерти розповіли, що потрібно оперативно робити, якщо ваш смартфон зламали

Причиною уповільнення роботи смартфона і дивацтв у його роботі можуть бути зовсім не зайві кілька гігабайт фото в пам'яті,...

Більше схожих статей