Правда, що старі SIM-карти погіршують якість зв’язку?

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Коли на телефоні з’являються проблеми зі зв’язком та інтернетом, то підозра в першу чергу падає на мобільного оператора або апаратну частину гаджета. Але чи може причина неполадок ховатися в SIM-карті, адже за фактом це теж технічний пристрій? Розберемося, чи погіршують зв’язок старі SIM-карти, і коли їх потрібно міняти.


Чи погіршують зв’язок старі «сімки»

У мережі можна наштовхнутися на самі різні думки на цей рахунок. Днями ми навіть натрапили на статтю від досить авторитетного видання, називати яке будемо за професійними міркувань, з дуже радикальної теорією. Там стверджували, що SIM-карти з часом починають працювати гірше, і радили їх міняти кожні півроку.

У більшості людей така думка навряд чи викличе іншу реакцію, ніж сміх і легке здивування. Не потрібно бути експертом в технічних питаннях, щоб оцінити, скільки часу ви вже користуєтеся «сімкою», і чи були з нею за цей термін будь-які проблеми. У деяких телефонах досі стоять SIM-карти, отримані в минулому десятилітті, і їх робота цілком влаштовує власників.

Технічна підтримка мобільних операторів також підтверджує, що «сімки» розраховані на те, щоб без будь-яких змін працювати роками. І мінімальний термін служби такої – 4-5 років. Швидше за все, вона пропрацює вона набагато-набагато довше, зберігаючи стабільний прийом мережі. Однак це зовсім не означає, що вам не доведеться відмовитися від старої SIM-карти в силу інших причин.

Технології не стоять на місці і з року в рік розвиваються все стрімкіше. SIM-карти – це технічні пристрої зі своєю специфікою, апаратною начинкою і обмеженнями. В основному вони пов’язані з підтримкою різних стандартів зв’язку. Колись на місце повільних мереж формату 2G прийшло 3G, а потім і 4G. Старі «сімки» нові мережі не підтримували, позбавляючи своїх власників можливостей користуватися інтернетом нового покоління. І хоч на якості зв’язку в підтримуваних діапазонах це ніяк не позначалося, при переході на LTE-смартфони їх закономірно міняли.

Так що SIM-карту без видимих ​​проблем зі зв’язком має сенс міняти тільки при появі мереж нового покоління. А це відбувається явно не щороку, терміни запуску 5G в Україні до цих пір не визначено. У сучасних «сімках» може бути ще й трохи більше вбудованої пам’яті, щоб зберігати там більше телефонних номерів, але на вагому перевагу це не тягне і близько. У Китаї, наприклад, давно продають SIM-карти з гігабайтами пам’яті, на яких можна зберігати фото і відео, але наші мобільні оператори подібного абонентам пропонувати не поспішають.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названо кращі моделі смартфонів 2021 року з AMOLED екраном

AMOLED дисплеї вважаються кращими на ринку за рахунок того, що вони передають куди більш соковиту і контрастну картинку, ніж...

Більше схожих статей