В Україні процвітає афера з розбитими телефонами

Зараз на головній

Нещодавно в Україні поширився новий вид шахрайства. Він полягає в тому, що вас штовхають, лунає звук удару і мат. Після цього чоловік заявляє, що ви його штовхнули, він розбив телефон і тепер винні йому гроші. Як від цього вберегтися?


Захист від шахраїв

В першу чергу, вам потрібно забути про почуття провини. Це не перехожий, це шахрай, і ви вже десятий, хто «розбиває» йому телефон. Те, чим він перед вами трясе – це просто мотлох, реквізит. Тому для вас немає ніякої необхідності перед ним виправдовуватися і якось вибачатись. Забудьте про свій страх. Бити вас ніхто не буде. Якби хотіли – просто ударили б ззаду по голові.

У разі, якщо ви сумніваєтеся, уважно подивіться на телефон. Швидше за все ви помітите, що там дірка на весь екран, але при цьому ніяких уламків на підлозі немає. Потім уважно вивчіть поведінку потерпілого. Той, кому дійсно розбили телефон, буде в шоці. А шахрай, швидше за все, буде «наїжджати», мовляв, «Ну що, як вирішимо проблему? Ти телефон розбив, що робити будемо? »

До речі, шахрай не буде безпосередньо просити у вас гроші. Тому що це вже здирництво, а поки він просто кричить, йому можуть пред’явити тільки мат в громадському місці. Так що його завдання – це щоб ви самі запропонували йому або гроші, або інше відшкодування. І саме цього робити не варто ні в якому разі.

Найпростіше відразу зателефонувати в поліцію. Тільки будьте готові дзвонити насправді. Боятися поліції не треба – співробітники правоохоронних органів давно знають про такий метод «розводу». Вони будуть на вашому боці. Відразу скаржтеся на підставу з вимаганням.

Якщо відчуваєте себе досить упевненим, можете взагалі сказати шахраєві в очі, що ви знаєте про таку аферу, що йому нічого не світить і він може йти шукати «лохів» в іншому місці.

Якщо ви побачите, як «розводять» когось іншого, надайте підтримку. Встаньте поруч, говоріть про те, що це розвод, припиняйте всі заїкання про гроші та інших видах компенсації. Пам’ятайте – жертві необхідна ваша підтримка.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Експерти розповіли, що потрібно оперативно робити, якщо ваш смартфон зламали

Причиною уповільнення роботи смартфона і дивацтв у його роботі можуть бути зовсім не зайві кілька гігабайт фото в пам'яті,...

Більше схожих статей